Twitter DOGE Kabul Ederse Dogecoin Patlayabilir! Doge Coin Tahlil, Maksat & Geleceği

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 01, 2022 Yorum Yok

Piyasalar Yatay Seyrine Devam Ediyor

Kasım ayının birinci haftasına bugün prestiji ile girmiş bulunuyoruz. Bu hafta FED’in nema kararını açıklaması üzere Kıymetli gelişmeler mevcut. Bugün ve yarın yapılacak toplantılar sonrası FED’in nema kararını yarın akşam 21:00’da (TSİ) açıklaması bekleniyor. Kripto Nakit piyasasına baktığımızda Bitcoin ve birçok altcoin’in FED nema kararı öncesi yatay seyrine devam ettiğini görüyoruz. Lakin Dogecoin nihayet 24 saatte %26’lık nihayet bir haftada ise %144’lük bir yükselişle kendini öne çıkarıyor. Pekala Dogecoin’in yükselişinin arkasında yatan neden ne dilerseniz Bir arada inceleyelim.

DOGE neden Yükseliyor?

Milyarder teknoloji teşebbüsçüsü Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyon dolara satın almasının akabinde Dogecoin fiyatında gözle görülür yükselişler yaşanmıştı. Musk’ın Twitter satın alımına ait ayrıntılar nihayet birkaç gündür gündemi işgal ederken, kripto paraların spekülatif doğasıyla dalga geçmek üzere yaratılan Dogecoin’in fiyatı adeta uçmuş durumda. Tanınan kripto Nakit haber sitesi CoinDesk analisti Glenn Williams’a nazaran, makroekonomik indikatörlerden etkilenen Bitcoin, Ethereum ve öteki kripto paraların bilakis DOGE gücünü Elon Musk’ın sivri kişiliğinden ve Dogecoin topluluğundan alıyor. Dogecoin, Elon Musk’ın bu sabah saatlerinde Twitter t-shirt’lü Shiba cinsi köpek görseli paylaşmasıyla süratli formda yükselişe geçti.

Yükseliş Devam Eder mi?

Twitter’ı satın Meydan ve uzunca bir müddettir Dogecoin’e olan takviyesini sürdüren Elon Musk, halihazırda bu ikili için bir proje düşünüyor. Söylentilere nazaran Elon Musk, Twitter üzerinden içerik oluşturucuların gelir elde etmesine yönelik bir proje planlıyor. Bu gelir modeli hayata geçirilirse ödeme tekniği olarak kripto paraların kullanılması da yüksek mümkünlük olarak gözüküyor. Elon Musk’ın DOGE’a olan sevgisini göz önünde bulundurursak, içerik oluşturucuların ödemeleri DOGE ile yapılabilir. Bu da Dogecoin fiyatının artışına devam etmesi manasına gelebilir. Başlangıçta latife temalı olarak hayata geçirilen göğüs token projesi Dogecoin, yıllarca makul bir gayeye hizmet etmeden piyasada süreç gördü. Elon Musk’ın Dogecoin’i benimsemesinin akabinde yeni bir Ebat kazanan proje, ilerleyen günlerde Twitter ile entegre olabilir. Birçok piyasa analisti bu durumun gerçekleşmesine Kesin gözüyle bakıyor diyebiliriz. Elon Musk daha Evvel de DOGE’a olan dayanağını göstermek ismine öteki şirketleri üzerinden DOGE ile ödeme almayı kabul etmişti.

Ünlü Analist İddiada Bulundu

Sosyal medya üzerinde birçok piyasa uzmanı tarafından DOGE ile Twitter entegrasyonu konuşulurken kripto Nakit influencer’ı Ran Neuner kimi yorumlarda bulundu. Neuner’e nazaran, Binance’in stablecoin’i BUSD’ın de bu atağın gerçekleşmesi halinde fayda sağlayabileceğine inanıyor. Twitter’da 600 bin’den Çok takipçisi bulunan Neuner yaptığı paylaşımda şu açıklamalarda bulundu: “Twitter’ın yakında kullanıcılar ortasında blok zinciri ödemelerini başlatacağını düşünüyorum. Seçeneklerin şunlar olacağını kestirim ediyorum. Bitcoin(açıklamaya gerek yok) Elon Musk’ın sevgisi nedeniyle DOGE ve Binance en Aka yatırımcılardan biri olduğu için BUSD.”

DOGE Fiyat Analizi

Popüler göğüs token bugün 19 milyar dolar piyasa kıymetiyle piyasanın en Aka 8.kripto Nakit ünitesi pozisyonunda bulunuyor. Şu anda 14 cent düzeyinde bulunan Dogecoin yükselişine devam ederse izlenecek direnç düzeyleri 15 cent ve 18 cent noktalarında bulunuyor. mümkün bir Geri çekilme durumunda takip edilecek dayanak noktaları ise 12 cent ve 10 cent düzeylerinde. Bu takviye ve direnç noktalarını kısa vadeli düzeyler olarak düşünebiliriz. Zira şu anda Dogecoin fiyatında yüksek bir oynaklık Laf konusu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir