Türkiye, Kripto Paralar Konusunda Üst Sıralarda

Altcoinler Mar 02, 2023 Yorum Yok

DuaCrypto tarafından yapılan bir araştırmada, Türkiye’nin kripto paralar ile en Fazla ilgilenen dördüncü avrupa ülkesi olduğu Anlatım edildi.

DuaCrypto, European Crypto Index 2023’ü yayınladı. Avrupa’daki kripto yönelimlerine ve ülkelerin bu yönelimlerdeki pozisyonlarına değinen araştırma raporunda, Türkiye’nin üst sıralarda yer alması dikkat çekti.

Araştırmaya nazaran, Hollanda, şahıs başına düşen kripto ile ilgili arama sayısının en yüksek olduğu Avrupa ülkesi olarak ortaya çıkıyor. Hollanda’yı sırasıyla, Slovenya, İsviçre ve Türkiye takip ediyor.

Türkiye, Kripto Kesiminde Dikkat Çekiyor

DuaCrypto tarafından yapılan bir araştırmada, Türkiye’nin kripto paralar ile ilgilenen Avrupa ülkeleri ortasında üst sıralarda yer aldığı gözlemlendi. Türkiye, Özellikle Shiba ve Dogecoin konusundaki ilgisiyle, Avrupa’nın en Fazla kripto paralar ile ilgilenen dördüncü ülkesi oldu.

DuaCrypto baş Ödeme Sorumlusu Ardit Trikshiqi, yapılan araştırma sonucuyla ilgili şunları söyledi;

Bu çalışma, Avrupa kripto Nakit ve token piyasasına ait değerli bilgiler sunmakta ve kıta genelindeki kullanıcıların tercihleri ve İlgi alanlarına dair bir nazar açısı sağlamaktadır. Ayrıyeten, toplanan ve tahlil edilen datalar, süratle gelişen bu bölümde şuurlu kararlar almak isteyen yatırımcılar ve paydaşlar için yararlı olacaktır.

Yapılan araştırmanın bulguları, Avrupa ülkelerindeki İlgi ve ilgi konusundaki sıralamanın dışında, piyasadaki favori kripto Nakit ünitelerine karşı yönelimleri de ortaya çıkardı. Ethereum, Avrupa ülkelerinde en Fazla tercih edilen kripto Nakit üniteleri listesinde dördüncü sırada yer alıyor.

Araştırma, 46 Avrupa ülkesindeki en tanınan kripto Nakit üniteleri ve token’lar hakkında eşsiz bilgiler sunarken, Bitcoin birçok ülkede en üst sırada yer alıyor.

DuaCrypto tarafından yapılan araştırma sonucu

Kripto dalına İlgi duyanlar, Dogecoin’in Avrupa ülkelerinin yarısından fazlasında en Fazla tercih edilen kripto Nakit ünitesi olarak ikinci sırada yer alması ve Shiba Inu’nun en Fazla tercih edilen üçüncü kripto Nakit ünitesi olması karşısında şaşkınlığa uğradı.

Yapılan bu araştırma, her bir Avrupa ülkesindeki en tanınan kripto Nakit ünitelerini ortaya çıkarmak hedefiyle, “kriptoya yatırım yapmak”, “kripto satın almak”, “kripto satmak” ve “kripto Nakit birimi” iç olmak üzere kripto Nakit üniteleriyle ilgili 191 seçilmiş anahtar sözde 40 milyondan Çok arama sorgusunu tahlil etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir