TrueUSD (TUSD) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT May 05, 2023 Yorum Yok

TrueUSD, ABD doları cinsinden 1:1 paraya çevrilebilen birinci Müstakil olarak doğrulanmış kripto Nakit ünitesidir. çok zincirli bir stablecoin olan TUSD, şeffaflık, riskleri azaltma ve dolandırıcılığı tedbire üzere tedbirleri odağına alarak klâsik bankaları, emanet hesaplarını ve üçüncü taraf tasdiklerini kullanır.

TrueUSD Nedir?

TrueUSD, ABD dolarından 1:1 paraya çevrilebilen, Fazla zincirli bir stablecoin’dir. Ocak 2018’de TrustToken tarafındna tanıtılan TUSD token’ın her biri bir dolar tarafından desteklenir ve platformun akıllı mukavelesi kullanılarak dağıtılır. TUSD, TUSD’nin temelini oluşturan varlıkları elinde tutan onaylı bankalarla çalışır.

Mart 2019’da TrustToken, TUSD’yi destekleyen ABD dolarının gerçek vakitli bir görünümünü sağlamak için muhasebe firması Armanino ile bir iştirake girdi. Aralık 2019’da TrustToken ve Armanino, birdenbire Fazla dijital varlık ekosistemine Kıymetli bir itimat ve şeffaflık katmanı sağlamak için blokzinciri faal teminat teknolojisini kullanan bir stablecoin teminat platformu olan TrustExplorer’ı piyasaya sürdü.

TUSD’nin likiditesi, Türlü üst seviye borsalarda ve DeFi protokollerinde sağlanır ve dünya çapında 120’den Çok ülkedeki milletlerarası tüketicilere ulaşan Aka tezgah üstü (OTC) masaları tarafından desteklenir. Mayıs 2022 prestijiyle TrustToken, TUSD’nin dolanımdaki 1,215 milyar ABD doları ile yakından eşleşen 1,217 milyar ABD doları fiyatında rezerv bildirdi.

TrueUSD Nasıl Çalışır?

TrueUSD, Ethereum blokzinciri üzerinde, ağın akıllı kontratlarını kullanarak çalışır. Laf konusu mukaveleleri kullanarak ABD dolarının tokenize edilmiş bir versiyonunu çıkarmak ve kullanmak mümkündür.

Bir yatırımcı, TrustToken platformunda TUSD satın almak için ABD doları kullandığında, platformun altında yatan akıllı kontrat, tokenin dolanımdaki arzının bir modülünü oluşturan eşleşen muadil ölçüde TUSD’yi otomatik olarak oluşturur ve yayınlar. Buna karşılık, bir kullanıcı TrustToken platformu aracılığıyla TUSD’yi her kullandığında, bir akıllı kontrat, kullanılan tokenları sirkülasyondaki TUSD arzından otomatik olarak yakar yahut kaldırır. Eşzamanlı olarak platform, kullanıcı tarafından satın alınmış TUSD ölçüsüne eşit ABD doları verir.

TrustToken, TUSD kullanmanın yararlarından biri olan süreçler için satın alma fiyatı uygulamaz. Firma, şirket hesaplarında tutulan ABD doları üzerinden nema Tahsil ederek gelir elde etmektedir. Yatırımcılar, TrustToken kullanarak 1:1 oranında TUSD alıp satma kapasitelerinin büsbütün farkında olduklarından, piyasa, tokeni dolara sabitleyerek doğal bir arbitraj fırsatı yaratır.

TUSD Ne İşe Fayda?

Hem kullanıcılar hem de kurumlar Türlü nedenlerle TUSD token kullanmaktadırlar. TUSD’nin, yatırımcıların oynaklığa maruz kalmadan kripto Nakit piyasalarına erişmelerine müsaade vermesi münasebetiyle avantajlı sayılır. Bunun yanı Dizi yatırımcıların piyasayı terk etmelerini ve TUSD’nin istikrarına odaklanarak artan volatiliteden kaçmalarını sağlar.

Öte yandan aylık kontroller, FDIC sigortalı ABD banka hesaplarında emanet olarak tutulan ABD doları ölçüsünün dolanımdaki TUSD ölçüsüne eşit olduğunu göstermektedir. Alım satım çiftlerinin sayısı ve likidite arttıkça TUSD token da daha kullanışlı hale gelmektedir. Ayrıyeten, TUSD paraya çevrilebileceği yahut rastgele bir ERC-20 uyumlu ferdî cüzdanda tutulabileceği için üçüncü taraf riskini en üye indirmeyi vadeder.

TrueUSD Arzı Ne Kadar?

TrueUSD arzı 2 milyar adettir, piyasa bedeli ise 2 milyar dolardır. Kripto Nakit arzı, bir kripto Nakit ünitesinin bedelini etkileyebilir. Kripto Nakit arzının artması, talep sabit kalırsa, fiyatların düşmesine neden olabilir. Emsal formda, arzın azalması, talep sabit kalırsa, fiyatların yükselmesine neden olabilir.

TUSD ATH’si Kaç?

ATH, kripto Nakit ünitesinin bütün vakitlerin en yüksek fiyatı (All-Time High) manasına gelir. Bu, kripto Nakit ünitesinin tarihinin en yüksek düzeyine ulaştığı vakti Anlatım eder. Örneğin, Bitcoin ATH’si Aralık 2017’de 20.000 dolardı. Ethereum’un ATH’si ise Mayıs 2021’de 4.300 dolara ulaştı. öteki kripto Nakit üniteleri de kendi ATH’larına sahiptir ve ekseriyetle yatırımcılar, bir kripto Nakit ünitesinin ATH’sini aşmasını ve yeni bir ATH düzeyine ulaşmasını beklerler. Lakin, kripto Nakit üniteleri volatil olduğu için, fiyatları süratle değişebilir ve ATH düzeylerine ulaşmak, orada kalmak ve hatta aşmak güç olabilir.

TUSD en yüksek ATH fiyatı 26 Ağustos 2018’de 1,62 dolar olarak görülmüştür.

TUSD ATL’si Kaç?

ATL, kripto Nakit ünitesinin bütün vakitlerin en düşük fiyatı (All-Time Low) manasına gelir. Bu, kripto Nakit ünitesinin tarihinin en düşük düzeyine ulaştığı vakti Anlatım eder. Kripto Nakit ünitelerinin ATL’leri çoklukla, piyasa şartlarının berbatlaşması, yatırımcıların satış baskısı uygulaması yahut piyasa manipülasyonu üzere faktörler nedeniyle oluşur.

TUSD en düşük ATL fiyatı 12 Mart 2020 tarihinde 0,88 dolar olarak kaydedilmiştir.

TrueUSD aktüel fiyatı şu haldedir:

TrueUSD (TUSD)

1.00 $

TUSD Token Hangi Borsalarda?

Kripto Nakit borsaları, dijital yahut sanal Nakit ünitelerinin alım satımının yapıldığı online platformlardır. Bu borsalar, kullanıcıların kripto Nakit ünitelerini öbür kullanıcılara satması yahut öbür kullanıcılardan kripto Nakit üniteleri satın alması için bir aracıdır. TUSD token alınabilecek kripto Nakit borsaları aşağıdaki üzeredir:

 • Binance
 • KuCoin
 • Bitfinex
 • SushiSwap
 • Bittrex
 • Huobi
 • Poloniex
 • ProBit Global
 • Gate.io
 • Binance TR
 • BitMart

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir