Teksas, Altına Dayalı Kripto Para İçin Harekete Geçti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 06, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit alanında öncü eyaletlerden olan Teksas, bu sefer de bir kripto Nakit çıkarmak için harekete geçti.

Teksas geçtiğimiz Yıl kripto madenciliği alanında da diğer eyaletlere kıyasla daha ölçülü yaklaşıyordu. Eyalet milletvekilleri stablecoin konusunda farklı bir nazar açısı benimsemişe benziyor.

Teksas, Altına Dayalı Kripto Nakit Çıkarmak İstiyor

ABD’deki milletvekilleri, ABD dolarına dayalı bir merkez bankası dijital Nakit ünitesinin (CBDC) oluşturulmasına karşı çıkan Yasa tasarıları sunarken, Teksas devlet tarafından çıkarılan altının yaratılmasıyla farklı bir yol izlemeyi tercih ediyor. Bu da altın dayanaklı bir dijital Nakit ünitesi.

Eyalet Senatörü Bryan Huges tarafından sunulan Senato Yasa Tasarısı 2334 ve eyalet Temsilcisi Mark Dorazio tarafından sunulan Meclis Yasası 4903 metnine dayanarak, Yasa koyucular eyalet denetçisinden bir büsbütün altınla desteklenen ve büsbütün para yahut altın olarak kullanılabilen dijital Nakit ünitesi çıkarmayı Teklif olarak sundular.

Denetçinin ayrıyeten, altına dayalı yeni dijital Nakit ünitesinin vatandaşlar tarafından günlük süreçlerinde kullanılmasına müsaade verecek bir düzenek oluşturması gerekecek.

Geçen metinde İzah olarak şu tabirler yer aldı:

“Dijital Nakit ünitesini oluştururken, denetçi, dijital Nakit ünitesini elinde bulunduran bir kişinin dijital Nakit ünitesini elektronik yollarla Öbür rastgele bir şahsa basitçe devredebilmesini yahut devredebilmesini sağlayacak bir araç oluşturacaktır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir