ABD Düzenleyicisi Robinhood’un Cezasına Dair Açıklama Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 06, 2023 Yorum Yok

ABD düzenleyicisi başarısız yatırımcılar için Robinhood ile 10 milyon dolarlık bir muahedeyi duyurdu.

Soruşturma, Robinhood‘ın hizmetlerinin birden fazla kullanılamıyorken kullanıcıların süreçleri kaçırmasına neden olan sistem kesintilerine ait şikayetleri inceledi.

ABD Düzenleyicisi Yatırımcıları Koruyacak Bir Mutabakat Açıkladı

California Mali Müdafaa ve Yenilik Departmanı, kripto Nakit ve Üleş senedi alım satım platformu Robinhood’un gerisindeki şirketin “ana cadde yatırımcılarına ziyan veren operasyonel ve teknik arızalar için” muhtemelen 10 milyon dolardan Çok ceza ödeyeceğini söyledi.

6 Nisan tarihli bir duyuruda DFPI, mutabakatın 10,2 milyon dolara kadar şimal Amerika taşınır Değerler Yöneticileri Derneği tarafından Alabama, Colorado, California, Delaware, New Jersey, Güney Dakota ve ABD’deki taşınır değerler düzenleyicileri ile Birlikte yürütülen bir soruşturmanın sonucu olduğunu söyledi.

Platform, Mart 2020’de bir sıra sistem kesintisi yaşadı ve bu durum, hizmetlerinin birçok kullanılamıyorken kullanıcıların süreçleri kaçırmasına neden oldu.

NASAA lideri Andrew Hartnett bahse dair açıklamasında:

“Robinhood tekraren müşterilerine hizmet veremedi. Bu rağmen bu muahede Robinhood’un alıcı hizmetleri yükümlülüklerini ciddiye alması ve bu eksiklikleri düzeltmesi gerektiğini açıkça ortaya koyuyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir