parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. SVB Çöküşü, NFT İşlem Hacimlerini Düşürdü

SVB Çöküşü, NFT İşlem Hacimlerini Düşürdü

admin admin -
22 0

Silicon Valley Bank (SVB) çöktükten sonraki gün, etkin NFT alım satım hacmi Kasım 2021’den bu yana en düşük noktaya geldi.

Silicon Valley Bank‘ın çöküşü kripto Nakit dünyasında geniş yankı buldu. Bununla Birlikte Silicon Valley Bank’ın çöküşü kripto dünyasının en beğenilen eserlerinden olan NFT hacmini de etkiledi.

Silicon Valley Bank’in Çöküşü NFT Ticareti Hacmini Olumsuz Etkiledi

Geçtiğimiz Cumartesi, Federal Deposit Insurance Corp.’un Silicon Valley Bank‘e el koymasının akabinde DappRadar bilgileri NFT ticaretinin düşüşünü gösterdi. DappRadar’a nazaran sadece 12.000 etkin NFT yatırımcısı etkin olarak süreç gerçekleştiriyordu. Bu sayı da Kasım 2021’den beri görülmemişti.

DappRadar, mart ayının başından bu yana NFT süreç hacminin yüzde 51 düştüğünü ve satışların da yaklaşık olarak yüzde 16 düştüğünü söylüyor.

Bununla birlikte, NFT’lerin bütün koleksiyonları tıpkı biçimde etkilenmedi. Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks iç olmak üzere NFT yayıncısı Yuga Labs’ın projeleri, taban fiyatlarında Cumartesi günü az bir düşüş görüldü. Buna rağmen taban fiyatları süratle toparlandı.

Bir Twitter kullanıcısı CryptoPunks’ı USDC ile karşılaştırdı ve Silicon Valley Bank’ın çöküşünden sonra ABD dolarına peg’ini kaybeden stablecoin’den daha istikrarlı olduğunu sav etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir