Blockchain Derneği Düzenleyicilerden Belge İstedi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 16, 2023 Yorum Yok

Blockchain Derneği FDIC, Fed’den kriptoyu “bankasızlaştırma” ile ilgili dokümanları istiyor.

Blockchain Derneği nihayet gelişmelerin akabinde düzenleyicilerden kripto dalını bankasızlaştırma ile ilgili dokümanları istedi. Dernek CEO’su kriptonun bankalardan çekilmesi ile ilgili bilgilendirme istediklerini aktardı.

Blockchain Derneği Düzenleyicilerden Bankasızlaştırma Evraklarını Bekliyor

Blockchain Derneği geçtiğimiz günlerde Federal Rezerv, Nakit Ünitesi Denetleme Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na FOIA’lar gönderdi. 

CEO Kristin Smith, taleplerin “ABD’deki kripto şirketlerinin potansiyel bankacılık süreçlerinin Geri çekilmesinin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmayı amaçladığını” söyledi. 

En Aka kripto kümelerinden biri olan Blockchain Derneği, geçen ay üç bankanın başarısız olmasının akabinde “kripto şirketlerinin bankacılık süreçlerinin durdurulması” mümkünlüğünü araştırıyor.

Grup, Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası taleplerini Federal Mevduat Sigorta Şirketi, Federal Rezerv (SEC) ve Nakit Ünitesi Denetleme Ofisine (FDIC) göndererek bahisle ilgili evrak ve bağlantı istedi.

Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith hususa dair açıklamasında şunları söyledi:

“Yangına işaret eden bir duman görüyoruz. FOIA talepleri, maddelere uyan kripto işletmelerinin mümkün hesap kapatmaları hakkında daha Çok bilgi edinmek de iç olmak üzere, ABD’deki kripto şirketlerinin potansiyel banka bankalarının kaldırılmasının arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmayı amaçlıyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir