Sushi DEX, 3,3 Milyon Dolarlık Sözleşme İstismarı Yaşadı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 09, 2023 Yorum Yok

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri, nihayet yıllarda kripto dünyasının süratle yükselen yıldızları ortasında yer alıyor.

DeFi’ın süratle yükselmesi bir yana Emniyet tedbirleri konusunda hala sorunlar yaşayabiliyor. Sushi DEX, Emniyet sebebiyle kullanıcılarının mukaveleleri iptal etmesini istedi.

Sushi onay Mukavelesi İstismarı Yaşandı

Sushi geliştiricileri bugün erken saatlerde, merkeziyetsiz finans protokolündeki bir akıllı mukaveleye yönelik istismar yaşandığını açıkladılar. Bununla birlikte kullanıcıları onayladıkları kontratları iptal etmeye yönlendirdiler.

Yşanan istismar, Özellikle SushiSwap borsasında alım satım yönlendirmesi yapmak için kullanılan ‘RouterProcessor2’ mukavelesine yönelik gerçekleşti. SushiSwap RouterProcessor2 kontratındaki bir yanlışın, 3,3 milyon dolar bedelinde bir kayba neden olacağını açıkladılar.

Sözleşmedeki istismarın ayrım edilmesinin akabinde SushiSwap baş geliştiricisi Jared Gray, Emniyet tedbiri olarak kullanıcılardan SushiSwap‘teki bütün mukaveleler için müsaadeleri iptal etmelerini istedi. Grubun sorunu çözmek için Emniyet gruplarıyla Bir arada çalıştığını da ekledi.

DefiLlama geliştiricisi 0xngmi ise istismarın nihayet 4 günde SushiSwap kontratlarını onaylayan kullanıcıları etkilediğini açıkladı. Bu olay, DeFi bölümünde bir Sefer daha Emniyet konusunu gündeme getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir