Son Dakika! TCMB Nisan 2023 Faiz Kararını Açıkladı!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 27, 2023 Yorum Yok

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yılın dördüncü nema kararı olan, Nisan 2023 siyaset faiz oranını sabit tuttu.

27 Nisan 2023 tarihinde siyaset nema oranına yönelik karar veren TCMB, beklenildiği üzere yüzde 8,5 oranında sabit tuttu. Daha Evvel TCMB, Mart ayına yönelik siyaset nema oranını da yüzde 8,5 olarak sabit bırakmıştı. nihayet iki aylık nema kararlarında sabit giden TCMB, yılın dördüncü nema kararında da misal devinim etti.

Böylelikle, TCMB Nisan 2023 siyaset faizi sabit kalmış oldu.

TCMB, Nisan 2023 siyaset Faizini Sabit Bıraktı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Nisan 2023 siyaset nema kararını açıkladı. TCMB, nema oranını yüzde 8,5 seviyesinde sabit tuttu.

Konuyla ilgili basın bülteni yayımlayan TCMB, şunları söyledi;

“TCMB, fiyat istikrarı Temel hedefi doğrultusunda kuvvetli göstergeler enflasyonda kalıcı düşüşe işaret edene ve orta vadeli yüzde 5 maksadına ulaşılana kadar elindeki bütün araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir. TCMB, kalıcı ve sürdürülebilir fiyat istikrarına yönelik kurumsal bir Temel oluşturmak gayesiyle Liraizasyon Stratejisini uygulayacaktır. Fiyatlar genel düzeyindeki istikrar, ülke risk primindeki düşüş, Nakit ikamesindeki Geri dönüş ve döviz rezervlerindeki artış eğiliminin devam etmesi ve finansman maliyetlerindeki kalıcı düşüş yoluyla makroekonomik istikrarı ve finansal istikrarı destekleyecektir. Bu, sağlıklı ve sürdürülebilir bir formda büyümeye devam etmek için yatırım, üretim ve istihdam için Müsait bir Temel oluşturacaktır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir