Solana Tabanlı Metaplex, FTX Etkisini Gerekçe Göstererek Çalışanlarını İşten Çıkardı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

Solana tabanlı Metaplex, FTX borsasının çöküşünün dolaylı tesirlerini münasebet göstererek çalışanlarını işten çıkardı.

NFT protokolünün CEO’su Stephen Hess, şirketin hazinesinin direkt etkilenmediğini ve temellerinin kuvvetli kaldığını söylese de, ileriye dönük olarak daha muhafazakar bir yaklaşım benimseneceğini söyledi.

Metaplex, Küçülmeye Gitti

Metaplex, Solana üzerinde NFT üreticilerinin mint’leme ve airdrop için kullanabileceği bir araç ekosistemidir. FTX’in yaşadığı çöküşün akabinde birçok NFT şirketi, FTX ile ilgisi olmadığı konusunda topluluklarına garanti vermek için Uğraş gösterdi.

Hess, şunları söyledi:

“Çabalarımızı birkaç Kıymetli teşebbüs üzerinde tekrar odaklayacağız. Royalty Enforcement, Creator Studio, Fusion, Compression, geliştirme araçlarının ve SDK’ların Daimi iyileştirilmesi”

Solana tabanlı metaverse oyunu Star Atlas’ta olduğu üzere Metaplex’te de FTX’te varlık depolanıp depolanmadığı konusunda tartışmalar ortaya çıktı. Benzeri bir biçimde Yuga Labs, 9 Kasım’da FTX’ten 19.700 ETH taşındığını söylese de, süreç hacmine nazaran en Aka NFT koleksiyonlarının hiçbirisi borsada fon bildirmiş değil.

FTX’in kardeş şirketi Alameda Researh, geçtiğimiz Ocak ayında Metaplex’in 46 milyon dolarlık token satışına katıldı. Cins, Multicoin Capital ve Jump Crypto tarafından ortaklaşa yönetildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir