SoftBank, FTX Yatırımlarından Zarar Etti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 11, 2022 Yorum Yok

Japon yatırım devi SoftBank‘ın, FTX çöküşüyle Birlikte 100 milyon dolar ziyan beklediği belirtildi.

Kripto Nakit borsası FTX, yaşadığı çöküş ile Birlikte global ekonomiyi de etkiledi. Birçok yatırım şirketleri, yaşanan çöküşün akabinde ziyan bildirmeye başladı. Ekseriyetle kripto sanayisi tarafından desteklenen FTX, kripto dışındaki yatırım şirketlerinin de ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu şirketlerden biri olan SoftBank, FTX için Önemli bir yatırımlarda bulundu. Yaşanan nihayet çöküşün de tesiriyle, şirketin resmi olarak ne kadar ziyan ettiği açıklanmadı. Lakin kimi analistler, Japon yatırım devinin 100 milyon dolara yakın ziyan ettiğini lisana getirdi.

SoftBank, FTX için Önemli Yatırımlar Yaptı

Japonya merkezli global yatırım devi SoftBank, milyarlarca dolarlık yatırımlarının ortasına FTX şirketini de eklemişti. FTX tarafından hususla ilgili açıklamalar da geldi. Kripto borsası, SoftBank’ın da içinde olduğu bir Küme yatırımcıdan 1.3 milyar dolarlık bir yatırım aldığını aktarmıştı.

SoftBank şirketine yakın bir kaynak tarafından gelen açıklamaya nazaran, yatırım şirketinin yaptığı 100 milyon dolarlık Üleş yatırımı ziyan etti. Şirket, şimdi bu bahisle ilgili bir bilanço yayınlamadı. Lakin analistler, zararın tahminen de milyarlarca doları bulabileceğinden endişeleniyor.

Son çöküşün yarattığı kara bulutlar, şimdi piyasayı rahat bırakmadı. Yaşanan zelzelenin akabinde, enkazlar ortaya çıkmaya başladı. Günün erken saatlerinde BlockFi, FTX olaylarından etkilendiği için süreçlerini kapattığını belirtmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir