Silicon Valley Bank Batışı DeFi İşlemlerini Artırdı

Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Genel Mar 19, 2023 Yorum Yok

DappRadar bilgileri, DeFi süreçlerinin Silicon Valley Bank’in iflas etmesinin akabinde yükseldiğini gösterdi.

Silicon Valley Bank’in başarısız olması kripto piyasaları da olmak üzere birçok piyasada karşılık buldu. Buna rağmen kripto Nakit piyasasında işler yolunda gitti.

DappRadar Dataları Banka Çöküşleri Akabinde DeFi’daki Yükselişi Gösteriyor

Piyasa bilgi platformu DappRadar’a nazaran, Silicon Valley Bank’ın (SVB) geçen haftaki yüksek profilli çöküşü, merkeziyetsiz finans (DeFi) süreçlerini Önemli formda artırdı.

DappRadar yeni bir raporda, DeFi‘ın piyasa kaygılarına ve çökmelere karşı epey hisli olma eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Geçen hafta sonu, USD Coin (USDC), stablecoin’in ihraççısı Circle’ın 40 milyar dolarlık rezervinin 3,3 milyar dolarının çöken SVB’de takılıp kaldığı haberini takiben ABD dolarına peg’ini kaybetti. Piyasa bedeline nazaran en Aka ikinci stablecoin, Pazartesi günü peg’ini Geri kazanmadan Evvel 0,8788 dolara kadar düştü.

DappRadar, bu iniş çıkışların ve hareketli gündemin DeFi kesimi üzerinde bir dalgalanma tesiri yarattığını açıklıyor.

DappRadar data raporunda şunları yazdı:

“11 Mart’ta, SVB çöküşü ve USDC depegging’in akabinde DeFi piyasası, TVL’sinde Kıymetli bir düşüş yaşadı ve yüzde 9,6 düşerek 79,28 milyar dolardan 71,61 milyar dolara düştü. Haber, yatırımcılar ortasında panik yaratarak Değerli bir satış dalgasına ve TVL’de düşüşe yol açtı. Neyse ki, 13’üncü Pazartesi günü Silicon Valley Bank’ta tutulan USDC rezerv mevduatı büsbütün halka açıktı ve bu da piyasanın istikrar kazanmasına Yardımcı oldu. Bu duyuru, DeFi TVL’de yüzde 13’lük bir artışla 81,15 milyar dolara ulaşmasını sağladı.”

TVL, bir Blockchain’in akıllı mukavelelerinde tutulan Yekün sermayeyi temsil eden “kilitli Yekün değer” manasına gelir. TVL, ağa kilitlenen teminat fiyatının varlıkların var bedeli ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir