Sernau: Google, Yapay Zeka Gelişiminde Geride Kaldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 05, 2023 Yorum Yok

Google’ın üst seviye yazılım mühendisi Luke Sernau, şirketin Yapay zeka gelişiminin Aleni kaynak topluluğu tarafından tehdit altında olduğunu söyledi.

Mühendis, Aleni kaynak teknolojisindeki Müstakil araştırmacıların Yapay zeka teknolojisinde süratli ve öngörülemeyen adımlar attığını argüman etti. Luke Sernau, Nisan ayı başlarında şirket içi bir sistemde doküman yayınladı. Google çalışanları ortasında kapsamlı bir halde paylaşılan evrak, 4 Mayıs’ta danışmanlık firması SemiAnalysis tarafından paylaşılarak Silikon Vadisi’nde dolaşmaya başladı. 

Sernau: Aleni Kaynak Toplulukları Google İçin Bir Tehdit Oluşturuyor

Sernau’nun değerlendirmesine nazaran, Google’ın OpenAI ile rekabeti dikkatleri Aleni kaynak teknolojisindeki süratli ilerlemeden Öbür bir istikamete çekiyor. 

Sernau yayınladığı dokümanda, Google’ın OpenAI’nin ilerlemesini takip etmeye çok derecede odaklandığını yazdı. Sernau’ya nazaran her iki şirket de birbirlerinden daha uygun performans göstermek için gayret ederken, Aleni kaynak teknolojisi sessizce ilerleyerek Yapay zeka yarışında öne geçti. 

Geleceğe dönük teknolojilere yatırım yapmasıyla tanınan Google, var Yapay zeka takviyeli sohbet robotlarının geliştirilmesinde Değerli bir rol oynadı. Lakin OpenAI, kendi imgelerini, metinlerini ve görüntülerini oluşturabilen yazılımları içeren üretken Yapay zeka alanında öncü olarak ortaya çıktı. 

Sernau, Aleni kaynak topluluklarının Google için gerçek bir tehdit oluşturduğunu, zira mühendislerin Aka teknoloji şirketlerindeki kaliteye rakip modelleri daha süratli ve daha düşük maliyetle geliştirdiklerini savundu.

Sernau’ya nazaran bu modeller, Google’ın kendi modellerinden daha özelleştirilebilir ve daha kullanışlı. Sernau ayrıyeten, Aleni kaynak topluluklarında fiyatsız olarak kullanılabilen yüksek kaliteli teknolojiler için müşterilerin ödeme yapmak istemeyebileceğinden tasa ediyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir