SEC’ten Kripto İçin Yatırımcı Uyarısı Geldi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 23, 2023 Yorum Yok

SEC nihayet periyotta kripto Nakit dalı üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor.

SEC, kripto Nakit dalına yönelik çalışmalarına devam ediyor. 2022’nin kripto paralar için düşünceli geçmesinin akabinde SEC bu alandaki çalışmalarını ağırlaştırdı.

SEC, Kripto Nakit Yatırımları Konusunda Uyardı

SEC‘in resmi sitesinde yayımlanan İkaz metninde, kripto paralar için “kripto varlık taşınır kıymetleri” olarak nitelendirmesi dikkatlerden kaçmadı.

SEC, kripto paralar konusunda yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini söyledi. SEC’in metninde “kripto varlık taşınır kıymetlerinin” bedellerinin hayli değişken ve spekülatif olabileceği konusunda yatırımcılar uyarıldı.

Regülatör, yapmış olduğu açıklamada kripto platformların da Gerekli muhafazalardan mahrum olabileceğini belirtti. SEC, yatırımcıları bu şirketlerle çalışma konusunda da ihtarlarda bulundu. 

SEC’in metninde şu sözler yer aldı:

“Kripto varlık taşınır değerleri de iç olmak üzere, kripto varlıkları da içeren süreçlerde yer Meydan kişisel yatırımcılar için kayıp riski Mevcut olmaya devam ediyor. Rastgele bir spekülatif yatırımda tiske atmanız gereken Biricik para, büsbütün kaybetmeyi göze alabileceğiniz bir Nakit olmalıdır.”

Regülatör, bir Defa daha taşınır Bedel maddelerini öne çıkararak kripto paraları amaç aldı ve bölüm üzerindeki baskısını sürdürdü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir