SEC, Kripto Piyasasına Ağırlığını Koydu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 10, 2022 Yorum Yok

ABD taşınır Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Lideri Gary Gensler, kripto şirketlerini uyardıklarını belirtti.

Kripto Nakit piyasasındaki ağır gündem, SEC tarafından inceleniyor. Borsa şirketi FTX‘in çökmesiyle Birlikte başlayan ve Alameda‘nın satışlarıyla şiddetlenen düşüşler global çapta reaksiyon çekti. Bitcoin, Solana ve FTT Önemli bir düşüş yaşarken, bütün piyasayı da peşinden aşağı istikametli sürükledi. Yaşanan olaylara seyirci kalmayan SEC, nihayet yapılan açıklamalar ile Bir arada tartısını koymuş oldu.

SEC Lideri: Kripto Şirketlerini Uyardık

SEC Lideri Gary Gensler, CNBC‘ye verdiği röportajda kripto paralara değindi. Gensler, nihayet olayların yatırımcıların Önemli bir formda ziyan görmesini sağladığını belirtti.

Gensler, birkaç kripto oyuncusunun ataklarının yatırımcılara ziyan verdiğini de kelamlarına ekledi. FTX ve Binance ortasında yaşanan olayların, bütün ekosistemi etkilediğine dikkat çekti. Ayrıyeten Gensler, yaşanan olayların akabinde kripto şirketlerini uyardıklarını belirtti.

Gensler, kripto yatırımcıları için müdafaaya gereksinim olduğunu aktardı. Bunun için, kripto şirketlerini SEC ile ortak çalışmaya Davet etti. SEC tarafından yürütülen incelemelerin sonucunda, ne üzere bir çalışmalar yapılacağı şimdi belirtilmedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir