SBI Japan ile Ripple, Web3 için El Ele Veriyor

Altcoinler May 16, 2023 Yorum Yok

Japonya’nın önde gelen finans firmalarından SBI Japan, Web3 çalışmaları için Ripple ile işini güçlendirmeyi hedefliyor.

SBI Japan, hem kripto sanayisi hem de Web3 hizmetleri kapsamında yeni atılımlar olduğunu belirmişti. Ripple’ın önde gelen ortaklarından biri ve SBI Japan, Web3 çalışmalarını güçlendirme yolunda arayışa koyuldu. İki tarafında yaptığı açıklamaya nazaran bu hareket, Web3 ve Ripple aracılığıyla yapılan teklifler de iç olmak üzere kriptoyla ilgili daha Çok kurumsal müşteriyi çekmeyi amaçlıyor. Web3 hizmetlerini “finansal olmayan işler” formunda nitelendiren şirket, alıcı tabanını ve gelirini artırmak için Web3 dalına yönelik faaliyetlerini artıracağını vurguladı.

SBI Japan, Geçen Seneye Nazaran Daha Zayıf

SBI Japan, geçtiğimiz günlerde açıkladığı bir rapor ile kripto yatırımcısını hayrete düşürdü. Rapor, şirketin kriptoyla ilgili hizmetlerinden elde ettiği gelirin Nisan 2022’den Mart 2023’e kadar 30,3 milyar Japon yeni olduğunu gösteriyor. Bu durum, geçen yıldan bu yana olan 55,1 milyar yen kıymetinin, yıllık bazda yüzde 45’lik bir düşüşü gösteriyor.

Kripto alanında 2022’den bu yana Sıkıntı kaybeden SBI Japan, Türlü alanlarda yeni adımlar atılarak bu durumun toparlanacağını belirtti. Bilhassa de Web3 alanında Ripple ile Amel birliğine gidilmesini isteyen SBI Japan, Ripple ekosisteminde İlgi topladı. Japonya’nın birçok kripto topluluğu ise, bu olayla ilgili gelişmeleri takibe aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir