Sam Bankman-Fried Yeni Bir Dava İle Karşı Karşıya

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 18, 2023 Yorum Yok

FTX idaresi, iflastan Evvel yapılan 220 milyon dolarlık mutabakat nedeniyle Sam Bankman-Fried’a dava açtı. 

Şirket avukatları, eski CEO Sam Bankman-Fried, kurucu ortak Zixiao Wang ve eski üst seviye yönetici Nishad Singh’e Üleş senedi takas platformu Embed’in 220 milyon dolara satın alınmasında Gerekli itinanın gösterilmediği savıyla dava açıyor. 

FTX, Fonları Telafi Etmek İstiyor

17 Mayıs’ta yapılan müracaata nazaran FTX, Embed’i ABD’deki iştiraki aracılığıyla satın almak için 220 milyon dolar ödemiş ve argümana nazaran platform üzerinde neredeyse hiç durum tespiti gerçekleştirmemiş.

FTX’in iflas müracaatında bulunmasının akabinde, süreçlerden Mesul olan hakim Embed ve FTX’in diğer varlıklarının satışını onayladı. Lakin, platform için en yüksek teklifi veren yalnızca 1 milyon dolar Teklif etti ve FTX’in avukatları bahis ile ilgili yorumlarda bulundu. Avukatlar yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:” Teklif verenler, FTX kümesi, Embed’i satın almadan Evvel kıymetlendirme zahmetine katlanmadı. Esasen yazılım platformunun esasen kıymetsiz olduğunu anlamışlardı.” 

FTX’in avukatlarına nazaran Embed’in kurucusu ve eski CEO’su Michael Giles, satın alma ile temaslı olarak 157 milyon dolar aldı. Lakin, Embed’in mülkiyetini tekrar kazanmak için verdiği nihayet teklif, 1 milyon dolar üzere cüzi bir sayıydı. 

Avukatlar ayrıyeten FTX içindeki bireyleri, Embed’in satın alınmasını kolaylaştırmak için zimmete geçirilen alıcı fonlarını kullanarak dolandırıcılık yapmakla suçladı. Avukatlar, Alameda’nın Embed satın alımının finansmanındaki rolünü gizlemek için aldatıcı kayıtlar oluşturduğunu ve fonların FTX kuruluşları ortasında transfer edildiğini söyledi.

FTX, süreçlerin önlenebilir hileli transferler olarak tanımlanmasını ve FTX’in fonları telafi edene kadar davalılar tarafından yapılan taleplerin kabul edilmemesini istiyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir