Sam Altman, Worldcoin İçin Fon Arıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 15, 2023 Yorum Yok

OpenAI CEO’su Sam Altman, Worldcoin isimli inançlı bir global kripto Nakit ünitesi oluşturmak için 100 milyon dolarlık fon sağlamayı amaçlıyor. 

Konu hakkında bilgi sahibi şahısların aktardığına nazaran, Worldcoin piyasaya sürülmeye hazırlanırken, Sam Altman’da fon toplamak için ileri görüşmelerde bulunuyor. Financial Times haberine nazaran Altman, 100 milyon doları var ve yeni yatırımcılardan sağlamayı düşünüyor. Şirketin var yatırımcıları ortasında Khosla Ventures ve Andreessen Horowitz’in yanı Dizi Reid Hoffman da yer alıyor. 

Worldcoin, Önümüzdeki Haftalarda Piyasaya Sürülecek

Worldcoin, 2019 yılında Sam Altman ve Alex Blania tarafından kuruldu. Şirket, bu yılın başlarında Microsoft ile milyarlarca dolarlık bir muahede yapan OpenAI’ye nazaran düşük bir profil çizdi. 

Ancak Yine de, kendi global Nakit ünitesi olan Worldcoin’e fiyatsız erişim sağlamak için kullanılabilecek global bir kimlik sistemi oluşturmak için göz tarama teknolojisini kullanmak üzere Aka maksatları bulunuyor. The Information tarafından hazırlanan rapora nazaran, firma Özel token satışı yoluyla Mart 2022’de yatırımcılardan 100 milyon dolar topladı. 

Şirket, kullanıcıların kimliklerini iris biyometriği ile belirledikten sonra fiyatsız Worldcoin token alabileceklerini söyledi.

Worldcoin, başta biyometrik taramanın zımnilik riskleri oluşturduğu üzere birçok tenkit aldı. Fakat şirket tarafından yapılan açıklama, iris taramalarının saklanmayacağını ve aygıtın kullanıcıların gözlerine ziyan vermeyeceğini tez etti. 

Beta sürümde aktiflik gösteren şirket, önümüzdeki altı hafta içinde blok zinciri protokolünü kullanıma sunmaya ve süreçleri kaydetmeye başlamaya hazırlanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir