ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Hırsızları için Tetikte

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 15, 2023 Yorum Yok

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) eşitlik Bakanlığı’nın kripto uygulama grubu, bilgisayar korsanları ve kripto hırsızlarının peşini bırakmıyor.

ABD eşitlik Bakanlığı’nın üst seviye kripto polisi, devlet takviyeli bilgisayar korsanlarının yükselişi göz önüne alındığında bunun epey Kıymetli bir Problem olduğunu söyledi. Yasadışı kripto faaliyetlerinin günden güne arttığını belirten ABD eşitlik Bakanlığı, bilgisayar korsanlarına ve kripto hırsızlarına daha Misli adımlar atılacağını vurguladı. ABD eşitlik Bakanlığı kripto Nakit uygulama grubunun (NCET) yöneticisi Eun Young Choi, 15 Mayıs’ta yayınlanan bir raporda, merkeziyetsizlik çalışmalarına ve zincir köprü içeren olaylara yöneldiğini belirtti.

Yasadışı Kripto Olayları Artıyor

Kripto sanayisiyle ilgili yayınlanan raporlarda, yasa dışı hareketler dikkat çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Yıl boyunca 630 milyon dolarlık kripto varlık çalan şimal Koreli bilgisayar korsanları, bu alana damga vurmuştu. Bölümün her alanında hücuma geçen kripto hırsızları, ekseriyetle de o sürecin trend bahislerine yöneliyordu. Bu durumdan mağdur olan topluluğun Aka bir kesitini de NFT severler oluşturmuştu.

2023’ün birinci çeyreğini incelediğimizde ise 15.600 dolardan 31.000 dolara ulaşan bir BTC görmüştük. Piyasanını üst taraflı fiyatlamasını fırsat bilen saldırganlar, milyonlarca yatırımcıyı ziyana uğratmıştı. Bu ziyanlar sırf yatırımcıyla kalmayıp, birçok kripto borsasını, kripto şirketlerini derinden etkiledi. Günümüzde de Hız kesmeden devam eden yasadışı kripto olaylarına daha Misli tedbirler alınmaya devam ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir