Riot Blockchain, Üçüncü Çeyrekte Gelir Kaybı Yaşadı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 08, 2022 Yorum Yok

Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain, üçüncü çeyrek raporlarında gelirlerini düşürerek beklentilerin altında kaldı.

Kripto madencilik şirketlerinin ayı piyasasındaki uğraşı sürüyor. Birçok Bitcoin madencilik şirketi, iflas ve dava süreçlerinin akabinde ayakta kalma çabası veriyor. Compute North‘un iflas etmesinin tesirleri şimdi piyasa üzerinden geçmedi. Lakin bütün bu süreçlere Karşın Bitcoin madenciliği yapan şirketler, yatırım tiplerinden fon toplamayı da sürdürüyor. nihayet olarak piyasanın kuvvetli madencilik şirketlerinden Riot Blockchain, çalkantılı piyasa şartlarının da tesiriyle üçüncü çeyrekte gelirlerini düşürdü.

Riot Blockchain, Üçüncü Çeyrekte 10 Milyon Dolar Gelir Kaybı Yaşadı

FactSet’in raporlarına nazaran, Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain çeyreği 46.3 milyon dolar gelir ile kapattı. Analistlerin kestirimi ise bu çeyrek bilançosunda, gelirin 56.3 milyon dolar olması istikametindeydi.

Riot Blockchain’in Üleş fiyatları ise çeyreklik raporunun açıklanmasının akabinde düşüş yaşadı. Beklenti altı kalan raporlar, yatırımcıları mutlu etmedi.

Ancak gelir beklentilerini karşılayamayan şirket, varlık konusunda zahmet yaşamadı. Aka madencilik şirketlerinin iflas ve işten çıkarma olaylarıyla gündeme gelirken, Riot Blockchain’in varlıkları stabil manzara sergiledi.

Şirketin varlıkları, evvelki çeyrekte 270 milyon dolar para ve 6.653 adet BTC olarak belirtildi. nihayet yayımlanan üçüncü çeyrek raporuna nazaran ise 255 milyon dolar para ve 6.766 adet BTC bulunduruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir