Revolut’un Bankacılık Lisans Başvurusu Sıkıntıda

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 19, 2023 Yorum Yok

The Telegraph, Revolut‘un bankacılık lisans müracaatının İngiltere Merkez Bankası (BoE) tarafından reddedileceğini belirtti.

Fintech ve Neobank teşebbüsü Revolut, kripto alanındaki teşebbüslerinde Önemli bir mahzurla karşı karşıya olabilir. The Telegraph tarafından yapılan bir habere nazaran, Revolut’un İngiltere’de uzun vakittir peşinde koştuğu bankacılık lisansı suya düşebilir. İngiltere merkezli basın kuruluşu, BoE’ın şirketin başvurusunu reddetmeye niyetli olduğunu belirtti.

Revolut’un Bankacılık Lisans Başvurusu Onaylanmayabilir

Kripto sanayisine yönelik atılımlarıyla popülerlik kazanan Neobank platformu Revolut, İngiltere’de bir sorunla karşı karşıya olabilir.

Revolut, uzun müddettir üzerinde çalıştığı ve Son müracaatta bulunduğu bankacılık lisansı konusunda meşakkate düşebilir. The Telegraph, İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) bu müracaata sıcak bakmadığını aktardı.

Londra merkezli kuruluş, İngiltere’de çalışmalarını artırmak emeliyle düzenleyicilerden lisans için onay talep ediyordu. Çehre milyonlarca dolarlık yatırımları gerisine Meydan Revolut, Avrupa’nın en Aka Fintech şirketlerinden birisi olarak biliniyor. Revolut’un İngiltere’deki bankacılık lisans müracaatının reddedilme durumu, The Telegraph tarafından ortaya atıldı.

The Telegraph, bu Geri çevirmenin Rishi Sunak idaresine de vuruş vurabileceğini aktardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir