Pepe (PEPE) Çılgınlığından Çarpıcı Veriler Geldi!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 16, 2023 Yorum Yok

Memecoin’lere yeni bir Ebat kazandıran Pepe (PEPE), şimdiki datalarıyla piyasayı salladı.

Son günlerde kripto piyasasını kasıp kavuran Pepe (PEPE), yeni bilgileriyle hala gündemde yer ediniyor. CoinGecko’ya nazaran 16 Nisan’daki lansmanından sonraki iki hafta içersinde yaklaşık olarak yüzde 7.000 artan PEPE, 5 Mayıs itibariyle de 1,8 milyar dolar piyasa pahasına ulaşmıştı. öteki bir tahlil şirketi Dune Analytics’in bilgilerine nazaran, PEPE’nin bu devasa yükselişi, memecoin furyasını tekrar tetikledi. Birinci vakitlerinde 408.000 dolar süreç hacmine sahip olan PEPE, Mayıs ayının birinci haftasında bu pahası 2,6 milyar dolara kadar çıkartmıştı.

5 Mayıs’ta ATH’ına ulaşan PEPE, bu düzeyden itibaren yüzde 30’luk bir düşüş sergiledi. Ama buna Karşın 740 milyon dolarlık piyasa bedeline sahip olan PEPE, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’dan (SHIB) sonraki en Aka memecoin oldu. Memecoin’lerin üçüncülük tahtında yer Meydan PEPE, bir formda popülaritesini müdafaaya devam ediyor.

Memecoin’ler Ne Durumda?

Yakın süreçte başlayan memecoin çılgınlığı, aslında DOGE ile sahneye çıkmıştı. Anasayfasına DOGE logosunu ekleyen Twitter, DOGE’yi dakikalar içersinde yükseltmişti. Akabinde da Floki Inu’nun Binance Us ve Binance’da listelenmesi, memecoin trendine tamamiyle taban hazırlamıştı.

Son olarak da Pepe’nin (PEPE) bir anda tahta oturması, yatırımcıları bu alana teşvik etti. kolay yoldan kar fırsalatlarını ön planda tutan kripto yatırımcısı, PEPE ve gibisi birçok kripto paraya yöneldi. çok kısa müddette inanılmaz artışlar gösteren memecoin’ler, Aka bir kitle toplamayı başarmıştı.

Memecoin’ler ismine yayınlanan onlarca bilgi, yatırımcıların ortasında münakaşa konusu oldu. 15 Mayıs’ta yayınlanan bilgiler doğrultusunda en Fazla piyasa pahasına sahip olan memecoin, 10.17 milyar dolar ile DOGE’ydi. Memecoin’lerin tarihine bakıldığında ekseriyetle tepede olan DOGE, bu seferde şaşırtmadı. DOGE’nin akabinde 5.2 milyar dolar piyasa bedeliyle FLOKI geliyor. PEPE ise yeni çıkmasına Karşın 736 milyon dolar piyasa bedeliyle 3.sırayı kapmayı başardı.

İşlem hacmiyle ilgili dataları ele aldığımızda ise PEPE, bütün memecoin’lere ayrım attı. 437.6 milyon dolar süreç hacmine sahip olan PEPE, tepenin sahibi pozisyonunda. DOGE ise, 178.7 milyon dolar süreç hacmiyle ikinci sırada geliyor. Akabinde gelen SHIB, 91.9 milyon dolar piyasa bedeliyle 3.sırada yer aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir