Pantera Capital, FTX Çöküşünden Etkilendi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 11, 2022 Yorum Yok

Yatırım varlık Yönetim şirketi Pantera Capital, FTX çöküşünden Dolayı yatırımlarının etkilendiğini aktardı.

Kripto Nakit borsası FTX‘in çökmesi, yatırım şirketlerini sarsmaya devam ediyor. nihayet vakitlerde birçok yatırım şirketi, içerdeki varlıklarını kurtarmak için mesai harcıyor. Borsanın bütün süreçleri askıya alması ve likidite arayışına girmesi nedeniyle, yatırımcıların varlıkları da kilitli kaldı. Günün erken saatlerinde BlockFi, çöküşten Dolayı varlıklarını kurtaramadığını belirterek süreçleri askıya aldığını duyurmuştu. Akabinde birçok şirket, sırasıyla açıklamalarda bulundu. nihayet olarak, Pantera Capital de FTX çöküşünden etkilendiğini lisana getirdi.

Pantera Capital, Blockfolio Nedeniyle Etkilendi

Kripto sanayisinin kuvvetli yatırım şirketlerinden biri olan Pantera Capital, FTX çöküşünden etkilenmelerini Blockfolio şirketine bağladı.

Pantera Capital ortağı Paul Veradittakit, şirketin bu etkilenmesinin değersiz olduğunu lisana getirdi. Ne kadarlık ve ne boyutta bir ekilenme olduğuna değinmeyen Veradittakit, olayları Blockfolio şirketine bağladı.

Paul Veradittakit, hususla ilgili şunları söyledi;

“Pantera Capital olarak, FTX platformunda değersiz bir riskimiz vardı ve öncelikle portföy şirketimiz Blockfolio’nun satın alınması yoluyla, bir hissedar olarak FTX’e maruz kaldık.”

Amerika merkezli FTX, kripto data uygulaması Blockfolio’yu 2 Yıl Evvel 150 milyon dolara satın aldı. Ayrıyeten Veradittakit, şirketin önceliğinin portföylerindeki ziyanları Denetim etmek olduğunu belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir