Ocean Protocol Nedir? OCEAN Coin

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Ocean Protocol, kullanıcılar tarafından paylaşılan datalar üzerinden gelir elde etmeyi sağlayan web3 tabanlı bir blockchain platformudur.

Ocean Protocol Nedir, Nasıl Çalışır?

Ethereum üzerinde geliştirilmiş blokzincir uygulamalarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Artan sayılar ile Birlikte bilgilerin izlenmesi de zorlaşmıştır. Saklılık ve kontrol sistemleri, bu sorunun tahlili için kıymetlidir. Bunun sebebi, blokzincir projesinin ve token’ının gelişiminin ölçeklenebilmesine, merkeziyetsiz olmasına ve Emniyet düzeyine bağlı olmasıdır. Bu sebeple Ocean Protocol geliştirilmiştir.

Ocean Protocol, kullanıcılarına dataları üzerinde tam denetim, denetlenebilirlik ve şeffaflık sunar. Proje geliştiricileri, Aka bilgi, Yapay zeka ve blokzincir kesimlerinde deneyimli Bruce Pon ve Trent McConaghy’dir. Ocean Protocol kullanıcıları, File aracılığıyla kendi data piyasalarını oluşturma imkanına sahiptir.

Ocean Protocol’e nazaran toplumlar, bilgilere Aka ölçüde bel bağladığını ve dataların güvenliğinin Önemli bir Sıkıntı olduğunu belirtmiştir. Bu üzere problemlere tahlil olarak ”Yeni Data Ekonomisi” isimli bir modelden bahsetmiştir. Bu model sayesinde beşerler datalar üzerindeki haklara sahip olabileceklerdir.

Ocean Protocol, bilgiler için merkeziyetsiz bir borsa (DEX) düzenlemiştir. Düzenlenen merkeziyetsiz borsada bilgi stake edilebilir yahut alıp satılabilir. Ocean Protocol’ün bir öteki özelliği IDO (Initial Veri Offering) ‘dir. Dataların halka arz edilmesi olarak tanımlanabilmektedir. IDO sisteminde, ICO’ların ilerleme sistemi data sistemleri baz alınarak tasarlanmıştır. Platform üzerinde datanın yayınlanması ile Birlikte kendi ERC-20 token’ını oluşturmaktadır.

OCEAN Coin Nedir?

OCEAN Coin, Ocean Protocol’ün Lokal kripto Nakit ünitesidir. ERC-20 akıllı mukavelesi ile oluşturulmuştur. OCEAN Coin, paltform içerisindeki Türlü süreçlerde kullanılabilmektedir. mesela kullanıcılar; data ticareti yapmak, paylaşmak, Yapay zeka modelleri oluşturma süreçlerinde OCEAN Coin’i kullanabilmektedir.

Ayrıca, DEX süreçleri gerçekleştirmek için ödenen fiyatlar OCEAN Coin ile ödenebilmektedir. OCEAN Coin sahibi kullanıcılar, projenin kurmuş olduğu merkeziyetsiz data pazar yerinde OCEAN stake ederek likidite sağlayıcısı olabilmektedir. Ayrıyeten, OCEAN Coin’i kilitleyen bireylere kilitledikleri ölçüyle orantılı bir halde nitelikli bilgi erişimi sağlanmaktadır.

Avantajları

  • Kullanıcıların aktardığı bilgiler inançlı ve gizli bir biçimde Ocean Protocol tarafından korunur.
  • OCEAN Coin sahibi kullanıcılar, varlıklarını stake ederek ek token mükafatları elde edebilir ve çıkar sağlayabilir.
  • Kullanıcılar, kendi bilgi piyasalarını oluşturabilir. Ayrıyeten datalar aracılığıyla Yapay zeka modelleri oluşturabilir.
  • Ocean Protocol sayesinde, kullanıcılar data paylaşımı ve ticareti yapabilir. Böylelikle data satılarak gelir elde edilebilir.

Ocean Coin Nereden Ve Nasıl Alınır?

OCEAN Coin birçok platformda listelenmektedir. Bunlara Örnek olarak; Binance, KuCoin, CoinTiger üzere borsalar Örnek verilebilir. OCEAN Coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle tercih ettikleri bir platforma Üye olmalıdır. Üyelik ve hesap açma süreçleri gerçekleştirildikten sonra, kimlik doğrulama gerçekleştirilir. Akabinde, alım satım sayfası üzerinden cüzdana Nakit yüklenerek istenilen ölçüde OCEAN Coin satın alınabilir. Satın alınan Ocean Coin’ler, süreçlerde kullanılabilir ya da tercih edilen inançlı bir cüzdanda saklanabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir