NFT Proje, Çizim, Fotoğraf Örnekleri

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 15, 2022 Yorum Yok

‘Non-Fungible Tokens’ yani ‘değiştirilemez token’ olarak bilinen NFT’ler nihayet zamanlardaki en tanınan varlıklar ortasında yer almaktadır. Milyonlarca dolara satılabilen bu dijital varlıklar sanat, müzik, spor üzere pek Fazla soyut ve somut ögelere dayanmaktadır.

NFT, sanat yapıtları, müzik, GIF üzere soyut ve somut objelerin dijital varlıklarıdır. NFT’ler elle tutulamayan sanat yapıtlarının aidiyetini tescil eder, bu sayede yapıtın el değişiminde sağlam bir ortam sunmuş olur. Bu teknoloji blok zincirine dayanmaktadır. Bundan Dolayı müzik, oyun ve bu üzere sanat yapıtların değiştirilmesini ya da taklit edilmesini zorlaştırmaktadır.

NFT satın almanın yararlarından biri, sevdiğiniz sanatkarları finansal olarak destekleyebilmektir. NFT satın alarak yapıtı çevrim içi yayınlama yahut profil fotoğrafınız olarak kullanma üzere kimi kullanım hakları elde edilebilmektedir.

NFT satın almak için:

 • NFT Coin alabilmek için öteki bütün kripto Nakit piyasalarında olduğu üzere öncelikle dijital cüzdana sahip olmanız gerekir.
 • Dijital cüzdanınızdaki Nakit ünitesi, NFT’yi arz eden platformun kabul ettiği kripto Nakit ünitesiyle birebir olmalıdır.
 • Günümüzde birçok NFT, Ethereum ağının Mahallî Nakit ünitesi olan ve Coin borsalarında kolay kolay ABD dolarına dönüştürülen Ether (ETH) ile satın alınır.
 • NFT’ler çoklukla Teklif vereceğiniz bir Aleni artırma sistemi aracılığıyla satılır.
 • OpenSea ve SuperRare üzere birtakım tanınan platformlar, NFT’yi muhakkak bir fiyat karşılığında satın alma seçeneği sunar.

Hergün yüzlerce NFT projesi piyasaya çıkmaktadır. Kimileri pek kalıcı olamasalar da kimi de isminden sıkça Laf ettiren projeler çıkabiliyor. En başarılı NFT projelerini inceleyecek olursak:

 • Tamadoge- Potansiyeli Yüksek NFT-Metaverse Projesi: Bir NFT evcil hayvanını satın aldığınız Vakit o evcil hayvana gerçek hayatta baktığınız üzere düzgün bir formda bakmanız ve büyütmeniz gerekir. Belirli bir erişkinlik düzeyine ulaştırdığınız Vakit rakip oyuncuların NFT evcil hayvanları ile savaştırabilirsiniz. Şayet galip gelen siz olursanız oyunun Lokal kripto Nakit ünitesi olan Tamadoge’den belirlenen ölçüde kazanabilirsiniz.
 • CryptoPunks – En Tanınan NFT Projesi: Geliştirilen en eski NFT koleksiyonlarından biri olmasından Dolayı NFT dünyasının öncüleri ortasında yer almaktadır. Her CryptoPunk NFT kendine has özelliklerinden Dolayı birbirinden büsbütün farklıdır.
 • Lucky Block NFT – Yenilikçi NFT Projesi: Lucky Block sahipleri oyun projesi istikametinde Laf sahibidir ve ikramiye Ödül havuzunun bir kısmından elde ettikleri için mükafatlar alırlar.
 • Battle Infinity – istikbal Vaadeden En Yeterli NFT Projesi: En âlâ NFT projeleri ortasında birinci sırayı layık gördüğümüz Battle Infinity, oyna-kazan altyapısına sahip istikbal vaadeden bir NFT projesidir.
 • Bored Ape Yacht Club (BAYC) – Hacmi Yüksek lider NFT Koleksiyonu: Sunduğu avantajlardan en değerlisi yalnızca BAYC NFT’si içeren cüzdanların erişebildiği “Bath” olarak isimlendirilen sanal bir salona erişim hakkıdır. BAYC NFT’leri yalnızca 10.000 adet ile sonludur.
 • Doodles NFT – 10.000 adet Eşsiz NFT Koleksiyonu: Kanadalı sanatçı Scott Martin geliştirdiği bu NFT koleksiyonu, bir Fazla hayran kitlesine ulaşmıştır. Yatırımcılar bu çizimlerin Yalın lakin cazibeli bir sanat stili olduğu konusunda hemfikir ve koleksiyonu İlgi cazibeli yapan yanlardan birisi de bu olarak gösterilmektedir.
 • Art Blocks Curated – Tanınmış Sanatkarlarının NFT’lerinin Yer Aldığı Koleksiyon: Bu koleksiyon ‘üretken sanat’ olarak isimlendirilmektedir. Erick Calderon bu projesini finanse etmek için ayrıyeten sahip olduğu CryptoPunk NFT’lerinin Aka çoğunluğunu düşük fiyatlardan satmıştır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir