Nexo, 126 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Kripto borç Eda platformu Nexo, 126 milyon dolarlık Nakit çekme süreçlerini engellediği gerekçesiyle bir Küme yatırımcı tarafından dava edildi.

Kripto ayı piyasasının tesirleri, yatırımcıların varlıklarını tehlikeye sokuyor. genel trendin düşüş istikametli olması ve nihayet vakitlerde yaşanan olaylar Olumsuz havayı çoğalttı. FTX borsasının iflas etmesi ve beraberinde yaşanan iflaslar da sürecin en Aka nedenleri ortasında yer aldı. bütün süreçlerin akabinde, kripto şirketlerinde likidite dertleri büyüdü. Şirketler, yatırımcı varlıklarını Eda ve süreçleri döndürme konusunda yeni yollar arıyor. Bu platformlardan birisi olan Nexo, 126 milyon dolarlık çekme sürecini engellediği gerekçesiyle dava edildi.

Yatırımcılar, Nexo Hakkında Dava Açtılar

Davacılar, varlıklarını platformdan çıkarmaya çalıştıktan sonra Nexo platformunun hesaplarını dondurduğunu belirtti. Bu tezler ışığında, kripto platformu davalık oldu.

CityAM tarafından yapılan habere nazaran, kripto borç Eda platformu, Londra Yüksek Mahkemesinde dava edildi. Kripto platformu, 107 milyon sterlin (yaklaşık 126 milyon dolar) kıymetinde kripto Nakit çekimlerine müsaade vermediği gerekçesiyle suçlandı.

Jason Morton, Owen Morton ve Shane Morton, varlıklarını platformdan çıkarmaya çalıştıktan sonra yaşananları aktardı. Üç mağdur, sürecin akabinde platformdan engellediklerini belirtti.

İddialara nazaran Morton’lar, kripto varlıklarını Geri çekmelerinin engelleneceği tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi, satılacak token’ların Nexo’da bir kriz yaratma ihtimali oldu. Platfom, üç yatırımcıdan bu token’ları indirimli talep etti.

Diğer taraftan Nexo, bahisle ilgili şunları söyledi;

Nexo token’lerinin satışı da iç olmak üzere bütün süreçler uygun niyetle tamamlandı. Ayrıyeten, belgelendi ve icra sırasında davacılar tarafından sonuncu olarak kabul edildi.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir