New York, Kripto Madenciliğini Kısmen Yasakladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

New York Valisi Kathy Hochul, kripto Nakit madenciliğini kısmen kısıtlayan bir Yasa imzaladı.

New York, ucuz hidroelektrik güç kaynakları nedeniyle kripto madenciliği işletmeleri için cazip bir yer haline geldi. Madenciler ayrıyeten eyaletteki kapatılmış fosil yakıt santrallerinin bolluğundan da yararlandılar. Bir müddet sonra madenciler, Etraf kümelerinden reaksiyon topladılar. Yürürlüğe giren yasa, madencilik faaliyetlerini büsbütün yasaklamasa da kısmen Olumsuz etkileyecek.

New York, Kripto Madencilerinin İşini Güçleştirdi

New York Valisi Kathy Hochul, tartışmalı Etraf yasağını Salı günü imzaladı. Bu yasa, kripto madenciliğinin önüne bir Mani olarak çıkıyor.

Hochul yaptığı açıklamada, New York’un finansal inovasyonun merkezi olarak kalmasını istediğini söyledi, lakin vali birebir vakitte etrafın korunmasının ehemmiyetini de vurguladı. Ülkede kullanılan bir süreç olan proof-of-work kripto Nakit ünitesi madenciliğine konut sahipliği yapan fosil yakıtlı elektrik santralleri için yeni müsaadelerde ülkede birinci Kez süreksiz bir duraklama yaratacak olan tasarı, Haziran ayı başında New York Eyalet Senatosu tarafından kabul edilmişti.

Yeni Yasa ayrıyeten, eyalet Çevre Muhafaza Bakanlığı tarafından kripto Nakit madenciliği sanayisinin Etraf üzerindeki tesirlerini incelemek için bir araştırmayı tetikleyecek.

New York, fosil yakıtla çalışan proof-of-work kripto Nakit madenciliği faaliyetlerine iki yıllık bir moratoryum getirerek ülkede bunu yapan birinci eyalet oldu. Moratoryum, borçlanıcının, ödeme gücünü kaybetmesi nedeniyle borçlarının tümünü yahut bir kısmını ödeyemeyeceğini ilân etmesidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir