MINA Neden Yükseliyor? Yükseliş Devam Edecek mi?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 30, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit piyasasına baktığımızda Bitcoin’in 23 bin dolar düzeylerinde yer aldığını ve başkan altcoin Ethereum’un 1.600 doların üzerinde fiyatlandığını görüyoruz. nihayet 24 saatte en Fazla değer kazanan varlıklara baktığımızda ise birinci sırada Mina Protocol’ü görüyoruz. nihayet 24 saatte yaşadığı %32’nin üstünde artış ile ilgileri üzerine çekmeyi başaran Mina neden yükseliyor Bir arada inceleyelim.

MINA %30’un Üzerinde Artış Yaşadı

Merkeziyetsiz uygulamaları daha verimli biçimde çalıştıran minimal bir blok zincir olan Mina Protocol’ün Lokal varlığı MINA nihayet 24 saatte %32, nihayet bir hafta içerisinde ise %45 yükseliş kaydetti. Yılın başından bu yana olumlu bir büyüme gerçekleştiren MINA, yaşadığı nihayet yükselişler ile Birlikte bu yılın şimdiye kadarki en yüksek fiyat artışını yaşamış oldu.

MINA neden Yükseliyor?

MINA projesinin, blok zincir geliştirme firması Viable Systems ile gerçekleştirdiği ortak çalışma sonucunda artık bütün kullanıcılar bir tarayıcı üzerinde Mina web düğümü çalıştırabilecekler. Bu gelişme sonrasında mevzu ile ilgili İzah yapan Mina Vakfı CEO’su ve Mina Protocol’ün Kurucu Ortağı Evan Shapiro:” Ademi merkeziyet her Vakit Mina ekosisteminin Temel kıymetlerinden biri olmuştur. Düğüm seviyesinde Mina ağına iştiraki Fazla daha erişilebilir hale getirmek, ademi merkeziyetçiliği ve münasebetiyle bütün ekosistem güvenliğini artırıyor.” sözlerini kullandı.

Proje bununla birlikte, karmaşık sıfır bilgili akıllı kontrat fonksiyonelliği için rastgele bir blok zincirdeki geliştiricilerin Mina ile entegre olmasını sağlayacak zkRollups ve zkBridges’i getirmek için çalışıyor. Mina, blok zincirdeki sorunlara tahlil sağlayan zk teknolojisi ile kullanım durumu açısından epeyce Güçlü bir proje. Bununla Bir arada Mina topluluğu ortasında, protokolün Etheruem ile köprü kurma yeteneğinin güzel ilerlediği ve bu Yıl içerisinde epeyce yakın bir vakitte lansmanın gerçekleşebileceği istikametinde Olumlu beklentiler bulunuyor. Bu durum gerçekleştiği takdirde, Mina ağı hafifliği ve özerkliği sayesinde verimliliklerini ve kapalılığını artırarak, Öbür merkeziyetsiz uygulamaların ilgisini çekebilir. Bu nedenle birçok analiste nazaran ilerleyen günlerde zk rollup geliştirmeleri Mina ağına olan ilgiyi artırabilir.

ZK Teknolojisi Nedir?

Zk yahut zero knowledge Proof, sıfır bilgi ispatı manasına gelir. Sıfır bilgi ispatı, iki taraf ortasında şifre yahut süreçle ilgili rastgele bir bilgi kullanılmadan data paylaşımına İmkan sağlayan dijital bir protokoldür.

Peki sıfır bilgi ispatının avantajları neler? Sıfır bilgi ispatı teknolojisinin avantajlarının başında hisli bilgilerin kullanım ve şifre ihtiyaçlarını büsbütün ortadan kaldırması geliyor. Bu avantaj sayesinde kullanıcılar, karşı tarafa rastgele bir bilgi göstermesine gerek kalmadan iki taraf ortasında bilgi transferi gerçekleştirebiliyorlar. Bu teknolojinin dezavantajı olarak ise süreç sahibinin kendi kaynak şifresini unutması durumunda bütün dataları sonsuza dek kaybedebilecek olması gösterilebilir.

Mina Protocol’de kendi resmi web sitesi üzerinden paylaştığı vizyonunu şöyle açıklıyor: “Mina, sıfır bilgi teknolojisi ile hepimizin hak ettiği inançlı, demokratik geleceğin altyapısını kuruyor.”

MINA Fiyat Tahlili

MINA fiyatında yaşanan artışın Viable Systems ile gerçekleştirdiği paydaşlık ve zk teknolojisi alanında yaptıkları çalışmalar ile ilişkili olduğunu anlattık. Artık dilerseniz MINA fiyatında takip edilmesi gereken düzeyleri Bir arada inceleyelim.

Yaşadığı yükselişler ile Birlikte 91 cent düzeyine kadar yükselen MINA, bu sıralarda 80 cent düzeyinin biraz üzerinde fiyatlanıyor. Varlık yükselişine devam ettiği takdirde karşılaşacağı birinci direnç düzeyi 87 cent bölgesinde yer alıyor. MINA Şayet 87 cent bölgesinde yer Meydan direnci kırmayı başarabilir ve üst yanlışsız yükselişine devam ederse bir sonraki direnç bölgesi 94 cent civarında yer alıyor. 94 cent direncinin kırılması MINA için 1 doların kapısını aralayabilir. mümkün bir düşüş senaryosunda ise MINA’nın 80 cent’in altına düşmemesi gerekiyor. Birinci takviye düzeyi 80 cent bölgesinde yer Meydan MINA’nın öteki takviye düzeyi ise 74 cent civarında. 80 cent ve 74 cent dayanaklarına tutunamamak 70 cent bölgesine gerçek bir gerilemeyi tetikleyebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir