Milyarder Mark Cuban, Elon Musk’a Fikir Verdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 07, 2022 Yorum Yok

Net serveti 5 milyar dolara yakın olan Mark Cuban, Elon Musk‘a yeni bir gelişme teklifinde bulundu.

Sosyal medya platformu Twitter’ın, Elon Musk’ın eline geçmesiyle Bir arada yeni hususlar gündeme geliyor. Twitter’ın daha emniyetli ve daha özgün olması gerektiğini savunan Musk, Birdwatch isimli bir uygulamayı başlattı. Ayrıyeten bir diğer gelişme olarak, mavi tik almak isteyenlerden aylık 8 dolar fiyat alınacağını belirtti. bütün bu gelişmeler, topluluk tarafından tenkitleri de beraberinde getirdi. Jack Dorsey, Twitter‘ın artık Facebook‘a benzediğini ima eden bir paylaşım yaptı. Yaşanan gelişmelere Mark Cuban da iç oldu.

Elon Musk, Mark Cuban’ın Fikrini Beğenmedi

Twitter’ın yeni güncellemeleri ve geliştirme çalışmalarına topluluğun yansısı artıyor. Mavi tik kullanımına aylık 8 dolar fiyat getirilmesiyle başlayan süreç, Birdwatch sistemiyle körüklendi. Birdwatch, toplumsal medya platformundaki yanlış bilgilendirmeyi ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Community Notes ismiyle sistemi duyuran Musk, bu sayede istenmeyen paylaşımların önüne geçmeyi hedefliyor. Yeni sistem topluluğa, oburlarının yaptığı paylaşımlara not ekleme imkanı verecek. Amerika’da denenmeye başlayacak ve başarılı olursa global çapta kullanılacak.

Yeni sistemi mavi tik ile Birlikte kıymetlendiren Mark Cuban, Musk’a bir teklifte bulundu. Cuban, bu sisteme faal katılan ve yanlışsız katkıyı verenlerin mavi tik kullanımına fiyatsız erişmesini önerdi. Lakin bu Teklif Musk tarafından kabul edilmedi. Musk, 8 dolar fiyatı herkesin ödemesi gerektiğini belirtti.

Mark Cuban, Musk‘ın kabul etmemesine senin işin ve senin kararın diyerek olaya noktayı koydu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir