Midnight (DUST) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Midnight, Cardano’nun ardındaki şirket olan Input Output Küresel (IOG) tarafından desteklenen zımnilik odaklı yeni bir blokzincir projesidir.

Midnight (DUST) Nedir?

Cardano ve Monero toplulukları ortasında yeni tartışmaların kaynağı olan yeni bir Yan zincir tanıtılmıştır. Cardano’nun geliştiricisi Input Output Global’in (IOG) kurucusu Charles Hoskinson, IOG ve Edinburgh Üniversitesi tarafından İskoçya’da düzenlenen bir Faaliyet olan IO Scotfest sırasında yeni bir Yan zincir olan Midnight’ı duyurmuştur.

Charles Hoskinson, saklılık odaklı proje olan Midnight ve onun Mahallî token’ı Dust ile yeni bir blockchain başlatmaya hazırlanıyor. Kapalılık odaklı projelerden Monreo, blokchain’de artan saklılık meselelerini çözmekte yetersiz kalmış ve başarısız olmuştur. Bunun üzerine Cardano, kısa müddet Evvel sıfır bilgili veri muhafaza tabanlı bir Yan zincir olan Midnight’ı ve çıkacak olan Dust Coin’i tanıtmıştır. Midnight olarak isimlendirilen bilgi muhafaza odaklı katman-2 protokolü, Cardano ekosisteminin kıymetini artırmaya hazırlanmaktadır.

Input Output Global’in (IOG) kurucusu Charles Hoskinson

Midnight Kapalılıkta İddialı

Son yıllarda süratle büyüyen dijital dünya birçok alanda kendini göstermeye devam etmektedir. Neredeyse her ülke Blockchain, web3 ve kripto Nakit üniteleri üzere yeni teknolojilerle etkileşime girmiştir. Yeni teknolojiler tıpkı vakitte sıkıntıları da beraberinde getirmiştir. Bunlardan en kıymetlisi de çevrimiçi meselelerdir.

Çevrimiçi meselelerden kapalılığın korunması, bölümde bir Emniyet açığı oluşturmuştur. Kapalılığın korunması ismine birçok proje geliştirilmiştir. Lakin kâfi başarıyı sağlayamamıştır. Cardano geliştiricilerinin tanıttığı Midnight tam olarak burada devreye girmektedir. Midnight’ın geliştirilmesinin en Değerli maksadı, bireylere, şirketlere ve geliştiricilere ticari ve ferdî datalar üzerinde saklılık ve Emniyet sağlamanın yanı Dizi onlara Temel bir özgürlük sunmaktır. Kapalılığı Aka bir dert olarak kabul ederken, proje sıfır bilgiye güçlü teknolojiyi kullanır.

Üniversite aktifliği sırasında Hoskinson, sıfır bilgiye güçlü teknolojiyle desteklenen Midnight’ın Cardano ağının etrafındaki Yan zincirlerden biri olduğunu belirtmiştir. Ayrıyeten Hoskinson, Midnight’ın sıfır bilgiye güçlü akıllı mukaveleler sunarak evvelki Monero (XMR) ve ZCash (ZEC) üzere gizlilik-para projelerinin ötesine geçeceğini söylemiştir.

Hoskinson, konuşmalarına mahremiyetin bugünlerde her işletmenin yasal olarak keşfetmesi gereken bir şey olduğunu da eklemiştir. Midnight, evvelki saklılık protokollerinden farklı olarak, sistem tarafından verilen izinlere dayalı hükümet yetkililerinin iştirakini da içermektedir. Midnight resmi web sitesindeki bilgilere nazaran, Temel örgütlenme, ticaret ve Anlatım özgürlüklerini korurken hisli ticari ve şahsî bilgileri koruyan, data müdafaaya dayalı bir blokzinciri olmayı hedeflemektedir. Sonuç olarak, kullanıcılara mahremiyetleri ve gizlilikleri üzerinde Denetim sağlamaktadır.

DUST Coin Nedir?

18 Kasım Cuma günü İskoçya Edinburg Üniversitesi’nde bir aktifliğe katılan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Midnight Blokchain’i ve ağın Lokal token’ı olan DUST’ı duyurmuştur. Midnight ağı, Cardano etrafındaki birçok Yan zincirden biri olacaktır. DUST ise, ağın Mahallî token’ı olarak şimdiden ADA yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başarmıştır. 18 Kasımda duyurulan DUST Coin, evvelki zımnilik odaklı altcoin projelerinin ötesine geçmeyi planlamaktadır.

DUST hakkında edinilen bilgiler Fazla az olsa da, dikkatleri üzerine çektiği için birçok spekülasyonlara bahis olmaya başlamıştır. Altcoin yatırımcılarından kimileri, DUST Coin’in ADA fiyatını etkileyeceğini düşünmekte ve bununla ilgili endişelenmektedir. Twitter’da da DUST Coin ile ilgili birçok argüman içeren tweetler atılmaya başlanmıştır. DUST hakkında kestirimlerini belirten bir hesap, token’ın farklı bir zincirde Mevcut olacağını belirtmiştir.

Tahminlerin kimileri da ADA Whale ve diğer kullanıcılar tarafından belirtilmiştir. Varsayımlara nazaran ortak fikir, Midnight ağı piyasaya sürüldüğünde Cardano ekosistemindeki süreçler için ödenen gas fiyatlarının DUST Coin ile ödeneceği istikametindedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir