MicroStrategy’nin BTC Düşüşüne Rağmen Kar Bildirmesi Bekleniyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 31, 2023 Yorum Yok

Şirketlerin Devre sonu raporlarını açıklaması beklenirken dikkatlerini üzerine çeken şirketlerden biri de Bitcoin benimsemesi ile MicroStrategy.

Şirketin geçtiğimiz Yıl yaşanan Bitcoin düşüşüne Karşın kar açıklaması bekleniyor.

MicroStrategy, Bitcoin’in Düşüşünden Hasar Almamış Duruyor

MicroStrategy izlediği BTC yanlısı siyaset ile tenkitlerin odağı olmuştu hatta şirketin kurucusu Michael Saylor CEO vazifesinden çekilerek yalnızca bu siyasete yönelmişti.

Geçtiğimiz Yıl Bitcoin fiyatının tabir yerindeyse yerlerde sürünmesinin akabinde açıklanacak olan raporda şirketin zararın bilakis kar açıklaması bekleniyor. FactSet’in derlediği bilgilere nazaran geçtiğimiz yılın birebir periyodunda 134,5 milyon dolar kar açıklayan şirketin bu devirde ise 131 milyon dolar kar etmesi bekleniyor.

Net gelirin 10,7 milyon dolar olduğu varsayım ediliyor ve bu, MicroStrategy’nin 2020’nin dördüncü çeyreğinden bu yana birinci Defa kar açıklaması olacak.

Bir gelir düşüşü bir sıra dörtte üç büyümeyi durdurabilir, lakin FTX’in iflas ilan ettiği ve Bitcoin’in Kasım 2021’deki 69.000 dolarlık en yüksek düzeyine kıyasla yaklaşık 17.000 dolara düştüğü kripto dünyası için güçlü bir çeyreğin ortasında gelecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir