ABD Senatörleri FTX’e İlişkin Talebini Yineledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 31, 2023 Yorum Yok

ABD Senatörleri, FTX ile ilgili Silvergate’ten istikbal cevabı bekliyor.

FTX’in çöküşünün akabinde kripto Nakit borsasının evrakları deşilmeye başlanmıştı. Bununla birlikte ABD Senatörleri mevzunun üzerine gitmeye devam ediyor.

Silvergate: FTX Hakkındaki Bilgilerin Açıklanmasına Dair Kısıtlamalar Var

Birkaç ABD senatörünün, Silverga Bank’ın anne şirketi olan Silvergate Capital’den, kripto Nakit borsası FTX’in çöküşüne ait Karşılık talep eden bir name kaleme aldığı öğrenildi.

ABD Senatörleri, FTX’e dair bilinmezlerin açıklanması için Silvergate’ten taleplerini ilettiler. Senatörlerden gelen mektuba cevaben Silvergate, “gizli bilgilerin” ifşa edilmesine kısıtlamalar olduğunu söyledi.

Bloomberg’ün haberine nazaran Elizabeth Warren, Roger Marshall ve John Kennedy’nin de ortalarında bulunduğu kimi ABD senatörleri, Silvergate’in FTX kullanıcıları fonlarını yönetim etme konusundaki rolü hakkında Aralık ayında yazdıkları mektuba tam bir yanıt alamadıklarını aktardılar. Senatörler, Silvergate’in “gizli bilgileri” ifşa etmeme siyaseti mazeretini ise kabul edilemez olarak görüyorlar.

Bloomberg’e nazaran, senatörlerin yazdıkları mektupta şu tabirler yer aldı:

“Hem Kongre, hem de kamuoyu Silvergate’in FTX’in çöküşündeki rolünü anlamak için Gerekli bilgilere gereksinim duyuyor ve de bunu hak ediyor. Bilhassa Silvergate’in 2022’de nihayet müracaat kurumu olarak Federal Hane Kredisi Bankası’na yöneldiği gerçeği göz önüne alındığında, bu durum daha da Değerli hale geliyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir