MetisDAO (METIS) Coin Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT May 10, 2023 Yorum Yok

MetisDAO, 2021’de kullanıma sunulan ve daha sağlam, değer yaratan DAO’lar oluşturmak emeliyle tasarlanmış, Ethereum için bir Katman-2 ölçeklendirme tahlilidir.

MetisDAO Nedir?

MetisDAO, Ethereum Katman 2 ölçeklendirme tahlillerinden biridir. 2021’de kullanıma sunulan proje, değer yaratan DAO’lar oluşturmayı gayeler. Vizyonu, DAO’ları DAC’lere yani var şirketler üzere çalışabilen lakin merkezi olmayan tam fonksiyonlu işletmelere dönüştürmektir. Yalnızca yönetişim ve oylama yerine, DAC’ler bordro, proje idaresi, İK ve bağlantı üzere fonksiyonları yerine getirebilecek.

Metis, zK toplamalarını kullanan diğer Katman 2 tahlilleriyle karşılaştırıldığında Optimistic toplamalarını kullanmasıyla, hem daha Çok ölçeklenebilirlik hem de merkeziyetçilikten uzaklaşmayı hedefliyor.

Metis, DAO kavramını bir adım öteye taşır. Kaynaklar nasıl daha güzel yönetilebilir, Aleni kaynaklı projeler yürütülebilir ve bir topluluk içindeki üyeler nasıl daha âlâ teşvik edilebilir? Diye sorduğumuzda DAO’nun kullanıcıların yönetişime ve oylamaya katılmasını sağladığı yerde, bir DAC, bordro, proje idaresi, bağlantı, İK ve daha fazlasını tipik bir şirket üzere birleştirerek bunları ve ayrıyeten idaresi sağlar. Bu biçimde, bir DAC, gemiyi yöneten bir CEO yahut işveren olmadan tam olarak işleyen bir işletmenin geliştirilmesini sağlar.

Metis’in vizyonu şu biçimde Anlatım edilebilir:

“Çalışanlar, müstakbel patronlarla ‘satın almadan önce’ deneyebilecekler; çalışanların şirketin karar Eda sürecinde Fazla daha Çok Laf sahibi olması; kimliğe dayalı oylama düzenekleri yönetişimde resmi bir rol oynayacaktır; ve bir şirkette tam vakitli, Biricik eşli çalışma, düstur değil, istisna haline gelebilir.”

METIS Coin Nedir?

METIS coin, MetisDAO’nun Mahallî kripto Nakit ünitesidir. Projeler, Lokal METIS kripto Nakit ünitesini kullanarak DAC olarak kaydolabilir. DAC kayıt süreci, gerçek hayattaki bir şirkete emsal. Bir şahıs bir DAC kaydettirmek istiyorsa, öncelikle bir kayıt prosedüründen geçmeli ve METIS coin’lerini stake etmelidir. Kayıt fiyatları Mahallî token METIS coin ile ödenir. Yeni bir DAC oluşturmak için en az 10 METIS fiyatında bir stake kıymeti gereklidir.

Staking gerekliliğini karşıladıkları sürece, dünyadaki rastgele bir kurum bir DAC kaydedebilir ve topluluklarıyla etkileşim kurabilir. DAC yapısı, Metis ekosisteminin öne çıkan özelliklerinden biridir ve token’ın geçtiğimiz yıllarda popülerlik kazanmasının nedenlerinden biridir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir