Merkezi Borsalardaki ETH Stake’leri Çıkış Yaşıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 03, 2023 Yorum Yok

Ethereum’un gerçekleştirdiği Shapella yükseltmesinden sonra, merkezi borsalardaki stake edilen ETH’lerin Geri çekimi 700 milyon dolara dayandı.

Ethereum, The Merge güncellemesinden sonra File yükseltmelerini sürdürüyor. PoS yapısına bürünen Ethereum’da, nihayet Shapella güncellemesi dikkat çekti. Shapella güncellemesinden sonra, Beacon Chain ve merkezi borsalar üzerinden stake edilen ETH’lerin kilidi açıldı.

Güncelleme sonrası stake edilen ETH’lerin Geri çekiminde artış yaşanıyor. Merkezi borsalardan çıkan ETH stake’leri 700 milyon dolar düzeyine yükseldi. Yatırımcılar, ETH’lerini merkezi borsalardan çıkarmaya başladı.

Merkezi Borsalardaki Stake Edilen ETH Ölçüsü Azalıyor

CoinDesk’in yaptığı bir habere nazaran, Binance ve Coinbase üzere merkezi borsalardaki stake edilen ETH ölçüsü azalıyor. Ethereum’un Shapella güncellemesinden sonra başlayan stake Geri çekimleri, nihayet vakitlerde Önemli bir artış gösterdi.

Binance ve Coinbase üzere merkezi borsalarda ETH stake eden yatırımcılar, stake’lerini Geri çekerek merkeziyetsiz borsalara gönderiyor. Bilhassa nihayet devirde patlak veren memecoin furyasında, ETH’lerin merkeziyetsiz borsalara kayması da dikkat çekiyor.

Dune Analytics’e nazaran, Coinbase’in stake platformundan, 12 Nisan tarihinden itibaren 367 milyon dolarlık ETH çekildi. diğer taraftan Binance’te 340 milyon dolarlık ETH stake’ten çıkarıldı ve merkeziyetsiz borsalara taşındı.

Ayrıca, merkeziyetsiz stake protokollerine sahip olan platformlarda da ETH girişi artmaya devam ediyor. Frax Finance‘e 56 milyon dolarlık ETH girişi gerçekleşirken, Rocket Pool tarafına 68 milyon dolarlık ETH girişi oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir