Mauritius, Dijital Rupi için Harekete Geçiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 28, 2023 Yorum Yok

Orta Afrika ülkelerinden Mauritius, bu yılın sonlarında perakende dijital rupisi için pilot proje başlatmayı planlıyor.

Mauritius Bankası lideri, merkez bankası teknoloji uzmanlarının bir toplantısında ada ülkesinin CBDC emellerinin gelişimi hakkında bilgi verdi.

Mauritius, Dijital Rupi için Pilot Proje Başlatmayı Planlıyor

Dijital ülke paraları, kripto Nakit ve Blockchain kesiminin gelişmesinin akabinde her bölümün ilgisini çekmeye devam ediyor. Bununla Bir arada birçok ülke dijital Nakit için harekete geçti. ek olarak birtakım ülkelerde hala pilot projeler devam ediyor.

Mauritius Bankası Lideri Harvesh Kumar Seegolam, Mauritius’un Kasım ayında bir dijital rupinin pilot kademesini başlatmayı planladığını duyurdu.

Seegolam, 2020’de misyona geldiğinde CBDC gelişimine öncelik verdiğini söyledi ve ekledi:

“Bir merkez bankacısı olarak, CBDC’lerin sırf mali egemenliği muhafazada değil, birebir vakitte merkez bankalarına ve düzenleyici makamlara kara Nakit aklamayı engelleme konusunda oynayacağı Kıymetli rolü vurgulamama gerek yok.”

Seegolam’ın Memleketler arası Nakit Fonu (IMF) uzmanlarıyla istişareleri vazifeye geldiğinde başladı. Görüşmeler, bir fizibilite raporunun hazırlanmasıyla sonuçlandı. Seegolam’a nazaran Mauritius, CBDC projesiyle IMF teknik yardımından yararlanan birinci ülke oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir