MATIC, Kripto Ayı Piyasasına Rağmen Yükseliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 08, 2022 Yorum Yok

Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon (MATIC), haftalık bazlı fiyat hareketlenmesinde yüzde 27‘lik bir yükseliş yaşadı.

Kripto ayı piyasası tesirlerini Misli bir biçimde gösterirken, kuvvetli adımlar atan projeler emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Bu projelerden birisi olan MATIC, yükseliş taraflı fiyat istikrarı yakalamayı başardı. Yapılan iştirakler, File yapısında gerçekleşen geliştirmeler ve topluluğun ağır ilgisi projeye kuvvetli bir ivme kazandırdı.

MATIC Fiyatı

Polygon projesinin gelişmelerini yansıtan MATIC fiyatı, son 24 saatlik düşüşten etkilenenler ortasında yer aldı. Lakin fiyat hareket, beklenildiği üzere kuvvetli bir düşüş yaşamadı. Boğalar projeyi şimdi terk etmiş görünmüyor.

Popüler kripto Nakit ünitesi MATIC, fiyat hareketlerinde haftalık yüzde 27 artış gösterdi. Ayrıyeten proje, aylık bazda da yüzde 40’lık bir boğa koşusu gerçekleştirdi.

MATIC tarafında yaşanan bu yükseliş dalgası, platformu ilk 100 kripto Nakit ünitesi ortasında en Fazla kazandıran proje yaptı. Ethereum ağını uygunlaştırmak ve ölçeklendirmek gayesiyle ortaya çıkan MATIC, kendine ilişkin bir ekosistem oluşturmayı başardı. Lakin kripto Nakit yatırımcıları, fiyatın şiştiğini düşünerek huzursuz olmaya başladı.

MATIC neden Yükseliyor

Teknoloji şirketi Meta, geçtiğimiz günlerde Instagram için Polygon ağını kullanacağını bildirdi. NFT eserlerinin toplumsal medya platformunda kullanılması, Polygon File aktivitesiyle gerçekleştirilecek. Kripto platformu, Meta’nın yeni özellik için seçtiği birinci ortak oldu.

Ayrıca yatırım şirketi JPMorgan, Polygon ağını kullanarak birinci Hudut ötesi sürecini gerçekleştirdi. Sistemlerinde Polygon ağını kullanan diğer şirketler ortasında, Coca Cola ve Starbucks da yer alıyor.

Polygon’un global çapta kullanılmaya başlaması ve ağın verimliliğinin artması, fiyat yükselişinin Temel nedenleri ortasında gösterilebilir. Ayrıyeten Polygon, 7 Haziran ile 7 Kasım ortasında yaklaşık 43 milyon yeni adrese sahip oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir