Coinbase Almanya’nın Başı Düzenleyicilerle Dertte

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 08, 2022 Yorum Yok

Kripto borsası Coinbase Almanya’ya Federal Mali Düzenleme Kurumu (BaFin) tarafından örgütsel eksikler konusunda Buyruk verdi.

BaFin, Coinbase Almanya’yı şirketin kâfi risk idaresi, persone ve BT sistemleri iç olmak üzere bir sıra mevzuyu ele alması konusunda uyardı.

Coinbase Almanya, BaFin Tarafından Uyarıldı

Almanya’nın mali gözlemcisi, yayınlanan bir açıklamaya nazaran, kripto Nakit borsası Coinbase’in Almanya ünitesine, firmanın mali tablolarının kontrolü sırasında organizasyonel eksiklikleri ortaya çıkmasının akabinde aktif risk idaresi ve İç denetimlerin olmasını sağlamasını emretti.

BaFin olarak bilinen Federal Finansal Denetleme Kurumu, Coinbase Almanya’nın Alman Bankacılık Yasası tarafından belirlenen standartları ihlal ettiğini belirtti. Duyuru, şirketlerin risk taşıma kapasitesi, kâfi işçi, BT sistemleri üzere acil durum Yönetim düzeneklerini ve Yönetim de iç olmak üzere çalışanlar için şeffaf fiyatlandırma sistemlerini sürdürmeleri için ihtiyaçları belirleyen yasanın bir kısmına atıfta bulundu.

BaFin Hadise hakkında yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Yıllık mali tabloların kontrolü, enstitüdeki organizasyonel eksiklikleri ortaya çıkardı. İş tertibinin düzenliliği, denetlenen bütün alanlarda verilmedi”

Coinbase Almanya, geçen Yıl ülkede kripto saklama hizmetleri sağlamak için BaFin’den müsaade almıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir