MASAK’ın İnceleme Başlatmasının Ardından FTX’in Varlıklarına El Konuldu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

MASAK’ın inceleme başlattığı kripto Nakit borsası FTX hakkında açılan dava sonucunda, Sam Bankman-Fried ve ilgili şahısların varlıklarına el konuldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kısa bir mühlet Evvel FTX’in iflasına değinmiş ve şirket hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

FTX’in Varlıklarına El Konuldu

Dünyanın en Aka kripto Nakit borsalarında FTX’in yaşadığı çöküş, kripto Nakit kesimini derinden etkilerken, dünyanın birçok ülkesinde olduğu üzere ülkemizde de mevzuyla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Borsa, derin bir likidite krizine girmesinin akabinde iflas müracaatında bulunmuştu.

Şirketin kurucusu SBF de iflas müracaatının akabinde istifa etmişti.

ABD regülatörleri SEC ve CFTC de FTX’e kısa müddet Evvel soruşturma başlattı. SBF, bir günde 14,6 milyar dolar kaybetti.

FTX’in yeni CEO’su John Ray, iflas duruşmasında daha Evvel bu türlü bir şeyle karşılaşmadığını açıklarken, SBF ile ilgili birçok argümanda bulunmuştu.

FTX’in kardeş şirketi olarak bilinen Alameda Research’e alıcı fonlarının aktarıldığı ve şirketin bu formda finanse edildiği de Kıymetli gündem unsurlarından bir tanesi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir