Cardano’nun Stablecoini Djed Ne Zaman Geliyor? ADA Fiyat Analizi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Cardano, algoritmik stablecoin’i Djed’i Ocak 2023’te piyasaya süreceğini duyurdu.

Piyasa Ne Durumda?

El Salvador’dan Bitcoin tahvillerinin önünü açacak yeni Yasa tasarısı ve Binance CEO’su CZ’nin açıklamaları sonrası kripto paralar küçük çaplı yükselişlere başladı. Bitcoin nihayet 24 saatte %5’in üzerinde değer kazanırken lider altcoin Ethereum %6’nın üzerinde pahalandı. Hem piyasanın toparlanması hem de duyurduğu yeni gelişmeyle nihayet 24 saatte %5’in üzerinde değer kazanan ADA’ da 31 cent düzeylerinde fiyatlanmaya devam ediyor.

Cardano, Djed için Tarih Verdi

Cardano ekosistemi büyümeye devam ediyor. Cardano, teminatlandırılmış algoritmik stablecoin olan Djed’i başlatmak için COTI ile iştirak kurdu. Djed stablecoin, Bitcoin rezerviyle desteklenen çok teminatlandırılmış algoritmik bir stablecoin olacak. Kontrollerde ve yapılacak olan testlerde her şey yolunda giderse Djed anne ağının Ocak 2023’te kullanıma sunulması planlanıyor. Geliştiricilere nazaran Cardano dayanaklı Djed, Cardano’nun Mahallî kripto varlığı ADA ve SHEN tarafından desteklenecek ve tıpkı vakitte ABD Dolarına sabitlenecek.

Konu ile ilgili İzah yapan COTI CEO’su Bar-Geffen: “Son piyasa olayları, oynaklıktan inançlı bir sığınağa gereksinimimiz olduğunu bir Sefer daha kanıtladı. Djed, Cardano ağında inançlı sığınak olarak kullanıcılara hizmet edecek. Yalnızca bir stablecoin değil, birebir vakitte merkezi olmayan ve zincirleme rezerv ispatına da gereksinimimiz var.” Tabirlerini kullandı.

Algoritmik stablecoin, Djed kullanarak likidite sağlayan kullanıcıları ödüllendirecek olan seçilmiş ortaklar ve merkezi olmayan borsalar ile entegre edilecek. Geliştiriciler, sağlıklı ve sürdürülebilir bir tempoda ilerlemek gayesiyle, Djed akıllı kontratına ADA likiditesini sağlamak için kademeli ve yavaş bir yaklaşım benimsemeyi planlıyor.

Djed grubu, bir ödeme platformu ve Djed Pay olarak isimlendirilen kripto Nakit ünitesi File geçidi oluşturmak için de çalışmalarına devam ediyor. Bu ödeme File geçidi, Cardano Vakfı’nın dayanağını alacak ve işletmeler ortasındaki statüsünü yükseltecek. Djed’in piyasaya sürülmesi, File üzerinde merkezi olmayan finansın geliştirilmesi de iç olmak üzere Cardano için Olumlu yansımlara Sebep olabilir.

COTI, Djed İle İlgili Yol Haritasını Belirledi

Geliştirici grup COTI’nın sunduğu bilgilere nazaran:

  • Djed 1.1.1 sürümü Ocak ayında piyasaya sürülecek ve Vasil hard fork uyumluluğunu ve 6 harici kaynağı desteklemek için oracle’ın yükseltilmesini içerecek. Bu sürüm, gelecekten sürümlerde artırılacak olan sonlu ölçüde likidite ile bir beta sürümü olarak piyasaya sürülecek.
  • Sürüm 1.2 ise daha sonra piyasaya sürülecek. O vakte kadar Djed, ölçeklenebilriliğini artıracak bir referans komut belgesi da iç olmak üzere Vasil özelliklerini kullanıyor olacak.
  • Djed 1.3 ise, dinamik fiyatlar ve fiyatlar sunacak olan genişletilmiş Djed sürümü olacak. Ayrıyeten staking desteklenecek ve bu da Değerli ölçüde likidite sağlanmasına yol açacak.

ADA’nın fiyatı nihayet vakitlerde Fazla Çok devinim görmemiş olsa da, geliştirme faaliyeti ve nihayet İlan bu durumun değişebileceğini gösteriyor. Şu anda kripto Nakit piyasasında geniş bir ayı trendi Mevcut Ama Cardano üzere, trende Karşın hala yükselen projeler, trend Aksine döndüğünde daha Çok popülerlik kazanabilir.

ADA Fiyat Analizi

ADA fiyatı yükselişine devam ettiği takdirde karşılaşacağı birinci direnç noktası 34 cent düzeyinde bulunuyor. ADA, 34 cent düzeyini de kırmayı başarırsa bir sonraki direnç düzeyi 40 cent noktasında yer alıyor. ADA fiyatının Geri çekilmesi durumunda ise izlenecek dayanak düzeyleri 30 cent ve 27 cent düzeylerinde yer alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir