Litecoin (LTC) Son 12 Yılın En Büyük Büyümesini Gösterdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 22, 2023 Yorum Yok

Litecoin, LTC-20 standardının tanıtılması ve yaklaşan halving beklentisi nedeniyle 12 yıllık tarihindeki en Kıymetli büyüme ataklarından birini sergiliyor.

Zincir üzerindeki datalara nazaran, Litecoin ağındaki süreç sayısı kısa bir müddet içinde yüzde 400 oranında artış yaşadı. Bu yükseliş, süratle artan sayıda kullanıcıya işaret ediyor. Bununla Bir arada uygulamalar, Litecoin blok zincirini benimseyerek nihayet devirdeki başarısına katkıda bulunuyor. 

Ağın Büyümesinde Halving’in Tesiri Bulunuyor

LTC-20 standardının benimsenmesi, varlığın büyümesindeki Kıymetli bir rol oynadı. 

Bu standart, Ethereum’daki ERC-20 standardına emsal biçimde, Litecoin ağında tokenize edilmiş varlıkların oluşturulmasını ve ihraç edilmesine İmkan sağlıyor. LTC-20 token’larının ortaya çıkışı, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, NFT’ler ve öbür dijital varlıklar için yeni yollar açarak File kullanımında Değerli bir artışa yol açtı.

Litecoin’in büyümesindeki bir diğer neden olarak yaklaşan halving aktifliğini gösterebiliriz. Litecoin’in protokolünde yer Meydan deflasyonist bir sistem olan halving, yeni blokların madenciliği için mükafatları yarıya indiren bir faaliyettir. 

Litecoin’in büyümesiyle ilgili dikkat cazibeli bir öbür şey ise sahiplerinin dağılımıdır. Küçük-ortalama perakende yatırımcılar arzın yüzde 50’sini elinde tutarak sağlıklı bir servet dağılımına işaret etmekte ve daha istikrarlı ve adil bir ekosistemi teşvik etmektedir. Buna ek olarak, eski adresler dört milyon LTC tutarak Litecoin’in değer teklifine olan sadakati ve uzun vadeli inancı göstermektedir.

Şu anda, Litecoin sahiplerinin yüzde 60’ı karda ve bu da nihayet fiyat artışının topluluğa getirdiği finansal yararları gösteriyor. Tıpkı vakitte, Litecoin’in hashrate’i yüzde 25 oranında artarak ağdaki Emniyet ve madenci inancının de arttığını gözler önüne seriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir