Kriptonuzu Ne Zaman Satmalısınız?

Canlı Kripto Para Piyasası Eyl 04, 2022 Yorum Yok

Son birkaç yılda, büyük ölçüde düzenlenmemiş kripto para birimi endüstrisi, meraklıları için büyük kazanç fırsatları sundu. Bununla birlikte, çok fazla riske girenlerin hayat birikimlerini riske atarak önemli kayıplara neden oldu.

Bitcoin ve kripto para satın almak son birkaç yılda nispeten kolaylaştı ve artık bir yatırım olarak benimsenmesi için önemli bir engel değil. ETF’ler, emeklilik planları ve kripto para birimlerini portföylerine kabul eden finansal kurumlar, karlı yatırımlar için yer bırakıyor. Ancak, kripto satmak için doğru zaman ne zaman?

Bir çoğu, satışın yatırım için bir varlık satın almaktan daha zor olabileceğine inanıyor. Kaçırma korkusu (FOMO) gibi birkaç neden müdahale edebilir. Bir varlık yükselirken, yatırımcılar biraz daha uzun süre yükselmeye devam edebileceğini hissedebilirler. Fiyat aniden düşerse, satmayarak yanabilirler.

Dot.com Dersi

1990’ların sonlarında internetle ilgili şirketlerin aşırı spekülasyonunun neden olduğu borsadaki rezil dot-com balonunu herkes hatırlıyor. Bu işletmelerin değeri %400 arttığında satabilen yatırımcılar hayat değiştiren kazançlar elde ederken, daha yükseğe çıkabileceğine inandıkları için bekleyenler Ekim 2002’de bir piyasa çöküşü yaşadılar ve yüzde 80’e varan zarar ettiler. onların yatırımı.

Birçoğu, kriptonun dot-com balonuyla hiçbir ilgisi olmadığına ve burada kalacağına inanıyor. Ancak sektördeki yüksek oynaklık ve spekülasyon, her varlığı özellikle riskli hale getiriyor.

Yatırımın Dört Kuralı

Belirli bir plana sahip olmanın dışında, yıllar içinde en dürüst yatırımcılar, kripto için de geçerli olan genel yatırımları benimserken izlenecek birkaç ana kural tanımladılar:

  • Sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz şeyleri satın alın. Bu genellikle toplam tasarruf tutarınızın %5-10’u anlamına gelir;
  • Neye yatırım yaptığınızı anlayın. Abartılı bir varlığı takip etmek değil, teknolojik potansiyel gibi iyi temellere sahip olduğuna inandığınız şeylere yatırım yapmak önemlidir;
  • Deneyimli bir tüccar değilseniz, Bitcoin gibi bir varlığı birkaç yıl elinizde tutmanız (finansal danışmanınız genellikle size en az beş yıl söyler) size iyi getiriler elde etmek için yeterli olacaktır;
  • Hedeflerinizi bilerek, tanımlanmış satın alma ve satış hedefleriyle bir plan oluşturun ve buna bağlı kalın.

Söylemesi yapmaktan daha kolay, değil mi?

Yatırımcılar olarak hepimiz bir noktada ‘fomo-ed’; hepimiz, bizi zengin edeceklerini düşünerek hayatımızın çok büyük bir kısmını riskli yatırımlara yatırırız; sonunda hepimiz biraz para kaybettik.

Ticaretin temellerini bilmek, varlık büyürse ve büyüdüğünde kazançların kendilerine gelmesini beklemek ve beklemek istemeyenlere yardımcı olabilir. Ancak, sadece bekleyip beklesek bile, onu satmak için doğru zaman ne zaman?

Bir yatırım stratejisi olarak ‘Hodling’, şu anda 2 milyon dolara yakın olan endüstrinin onaylanmasıyla birlikte daha çekici ve popüler hale geldi. Teknolojik gelişmeler, tutarlı oynaklığa rağmen kriptoyu sağlam hale getirdi ve Bitcoin, altının yanında bir değer deposu statüsüne ulaştı.

Yeni Kripto Yatırımcıları için En İyi Strateji Nedir?

Ölümcül bitcoinciler, BTC’yi asla satmayacaklarına yemin ediyorlar çünkü sonunda, yeni küresel para sistemi haline gelecek. Yapmanız gereken tek şey, ayı piyasalarında olabildiğince çok biriktirmek ve uzun vadede bunu aileye ve mirasçılara devretmek için yeterince sahip olduğunuzdan emin olmak.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir başka popüler strateji, dolar maliyet ortalamasıdır (DCA). Küçük miktarlar günlük, haftalık veya aylık olarak doğrudan kripto cüzdanınıza gidebilir. Coinbase gibi sağlayıcılar ve borsalar, fiat banka hesabınızdan normal paranın çıkması ve kripto cüzdanınıza aktarılması için bir DCA hizmeti kurmanızı kolaylaştırır.

Ölümcül bir bitcoinci değilseniz, en iyi kripto para birimini, başka bir madeni parayı veya jetonu uzun süre elinde tutmayı, ancak varlığın değeri arttıkça satışlarınızı ölçeklendirmeyi düşünebilirsiniz.

Bitcoin Tasarruf planı

2013 yılında, popüler Bitcoin ve gizlilik savunucusu, kurucu ortağı ve Casa Jameson Lopp’un CTO’su, yatırımcıların kendi koşullarına göre bir strateji şekillendirmelerine ve Bitcoin’in potansiyel gelecekteki fiyatlarına göre kazançları hesaplamalarına yardımcı olmak için bir Bitcoin Tasarruf planı yayınladı.

Rpietila’nın (SSS) – BitcoinTalk’taki Aklı başında ve Basit Bir Bitcoin Tasarruf planına dayanan plan, Bitcoin yatırımcılarının bir döngünün başında satın alma ve en altta satış gibi önemli hatalardan kaçınmasına yardımcı olmayı amaçlıyordu. 2013 yılına kadar birçok yatırımcı Bitcoin satarak hayat değiştiren karlar elde etmişti; ancak diğerleri de çok erken satarak para kaybettiler.

Sayfada bahsettiği gibi, böyle bir planın amacı ‘Endişelenmeyi Durdurmayı ve Oynaklığı Sevmeyi Öğrenin’ ve Bitcoin satarak karlı işlemler elde etmek için amaç ve hedeflerin oluşturulmasını kolaylaştırmaktır.

İlk yatırımdan başlayarak, ideal fiyata satmadan önce beklediğiniz döngü sayısını veya fiyat katmanlarını tanımlayabilirsiniz.

İlk yatırımla, Bitcoin’i satın aldığınız ilk döviz kuru, döngü çarpanı – örneğin, ilk yatırımınızı ikiye veya üçe katlayacak – elde etmek istediğiniz komisyonu – kâr yüzdesini – ayarlamakla sona erer.

Bununla oynamanızı ve Bitcoin’in gelecekte ulaşabileceği olası ancak olası fiyatlara dayalı olarak hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olup olmadığını anlamanızı öneririz.

Kriptonuzu Ne Zaman Satmalısınız?

Bitcoin’in yarılanma ile ilgili dört yıllık döngüsünün geçen yıl kırıldığına inanan birçok analiste rağmen, yine de anlamlı ayı ve boğa piyasalarını tanımlıyor gibi görünüyor. Eğilim asla sadece yukarı veya aşağı değildir; bu nedenle, ne zaman satın alacağınızı bilmek, ne zaman satacağınızı planlamanıza yardımcı olabilir.

Tüm kripto para piyasası her zaman Bitcoin’in hareketlerine çok bağımlıdır. Geriye kalan %60’ın ETH’deki %20’den oluştuğu ve geri kalanının önümüzdeki birkaç ay veya yıl içinde ortadan kalkabilecek sayısız kripto para birimi ile temsil edildiği göz önüne alındığında, Bitcoin baskınlığı hala %40’ın üzerinde.

Açık bir hedefe sahip olmak muhtemelen ilk adımdır ve bir şey için çalışmanıza yardımcı olacak o küçük stratejidir. Borçları ödemek, ev gibi büyük bir satın alma veya çocuklarınızın eğitimi için para biriktirmek olsun, yatırımınızın sizin için çalışmasını sağlamak için belirli bir amaca sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir ve planınızı sürdürmek için size doğru motivasyonu verecektir. .

Kripto paranız ile uzun bir mesafe katetmiş olsanız bile, değeri satın alma fiyatının iki veya üç katına çıkmışsa, varlığınızı veya bir kısmını satmayı düşünebilirsiniz. Bu durumda, orijinal yatırımın eşdeğerini veya sahip olduğunuz toplam yığının %5-10’unu satabilirsiniz.

Varlığınızı satmayı düşünmeniz gereken bir başka örnek de, temellerinin artık geçerli olmadığı, çok az gelişme olduğu veya hiç gelişme olmadığı ya da projeye olan güveninizi kaybettiğiniz zamandır. Bu durumda, makul bir fiyattan satmaya çalışarak kayıplarınızı azaltmak birincil endişeniz olmalıdır.

Ür-Ge planlarına dikkat edin

Kriptoda her gün yeni fırsatlar var. Birçoğunun çok riskli olduğunu ve birçok başlangıç ​​projesinin başlangıç ​​değerinden %90’a kadar düşebilen pompa ve pompa planları (P&D) olduğu için tüm paranızı kaybedebileceğinizi söylemeye cüret ediyoruz. Ancak, sağlam projelere yatırım yapmak ve bir numaralı kuralı – yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapmanız gerektiğini – akılda tutmak, önemli kayıpları önlemelidir.

Ayrıca, genel kripto para piyasasını takip etmek, bunların ötesine geçmek ve yaklaşan savaş, salgın vb. gibi varlığınızın değerini etkileyebilecek makro dışsallıkları anlamak da önemlidir. Bu durumda, bir fiyat düşüşü, bir projenin başarısızlığından kaynaklanan bir düşüşten önemli ölçüde farklıdır; daha sonra pişman olabilecek panik satışlarından kaçınmak için hatırlanması gereken önemli bir nokta.

Kişisel, piyasa ve temel koşullar, kriptonuzu satma kararınızda rol oynayabilir. Ancak, hayat tasarruflarını riske atmak yerine sağlam projeler seçerseniz ve biraz sabırlı olursanız, uzun vadede hoş bir sürpriz paraya hazır olabilirsiniz. Bazen uygun yatırımlar elde etmek ve birkaç yıl boyunca hiçbir şey yapmamak en iyi stratejidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir