Kripto Yatırım Şirketleri 2,6 Milyar Dolar Değerinde Anlaşma Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

PitchBook‘un raporuna nazaran, kripto kesimi ayı piyasasında olmasına Karşın yatırım şirketleri faaliyetlerini sürdürmeye devam etti.

Kripto kesimi hala bir ayı piyasasının içinde olsa da, risk sermayesi şirketleri 2023’ün başından bu yana birçok mutabakat gerçekleştirdi. Yapılan bu muahedeler, kripto kışında bile kesimin hala canlı olduğunu kanıtladı. Pitchbook’un 2023’ün birinci çeyreğine ait sunduğu Kripto Raporu’na nazaran, kripto şirketleri 353 yatırım tipinde 2,6 milyar dolar toplamayı başardı.

Raporda Değerleme Eğilimlerinin Karışık Olduğu Aktarıldı

Rapor, kesimin hala devinim halinde olduğunu kanıtlasa da, eskisi kadar kuvvetli olmadığını gözler önüne seriyor. Rapordaki datalar, bir evvelki çeyreğe nazaran mutabakat pahasında yüzde 11 ve Yekün muahede sayısında yüzde 12,2’lik bir düşüş olduğunu gösterdi. Ayrıyeten bu çeyrekte, 2020’den bu yana bölüme yapılan en düşük kapital ölçüsü da kaydedildi.

Raporda değerleme eğilimlerinin karışık olduğu belirtildi. Tohum çeşitleri 2022 yılının tamamına kıyasla bu çeyrekte yüzde 33,3 öteki yatırım cinsleri ise yüzde 209,2 oranında artış gösterdi. Fakat, erken evre çeşitleri yüzde 16,7 oranında azaldı. Rapor, düşüşün potansiyel olarak devam edebileceğini kabul ederken, bölüm için birtakım Olumlu görünümler de belirledi. Bilgilere nazaran, layer-2 ölçeklendirme tahlilleri 2022’deki ivmelerini hala sürdürüyor. Raporda, Bitcoin madencilik altyapısını finanse etmek için 125 milyon dolar toplayan Blockstream ve EVM ölçeklendirme tahlili geliştiren Scroll’ün geç evredeki bir yatırım tipinde 50 milyon dolar topladığı belirtildi.

Ölçeklendirme tahlillerinin yanı sıra, saklama tahlili sağlayıcıları Ledger ve Taurus da 2023’te Aka yatırımlar aldı. 30 Mart’ta Ledger, kişisel saklama talebinin artmasıyla 109 milyon dolar topladı. Taurus ise 14 Şubat’ta gerçekleştirilen seri B tipinde 65 milyon dolar topladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir