Kripto Şirketlerinde İşten Çıkarma Sayısı Artıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Kripto piyasasındaki düşüş, güçlü piyasa şartlarında çabalayan firmaları işten çıkarma başlatmaya itiyor.

Kripto borsaları, risk sermayesi şirketleri ve blockchain geliştiricileri, kuvvetli kripto kışında ayakta durabilmek için çalışan sayısını azaltmak zorunda kalıyor. Tıpkı vakitte, potansiyel olarak görülen kripto bölümünde bunun tam karşıtını yaparak yeni lokasyonlarda ve pazarlarda ofisler açan şirketler de bulunuyor.

Kripto Şirketleri, Şiddetli Piyasa Şartlarına Direnmeye Çalışıyor

Şirketler ayı piyasasıyla boğuşmaya devam ettikçe, birçok çalışanından vazgeçti.

En Kıymetli işten çıkarmalar ortasında Dapper Labs, BitMEX ve Galaxy Digital yer alıyor. Kripto borsası Coinbase’in CPO’su da ayrılış duyurusu ile piyasayı şaşırtanlar ortasında.

İşten çıkarmaların tersine, OKX Bahamalar’a genişliyor ve çalışan sayısını artırıyor. Paxos da Singapur’da çalışan sayısını yükselterek büyüme siyaseti izleyen şirketleri takip ediyor.

Son günlerde yaşanan işten çıkarmalar şu biçimde sıralanıyor:

  • Ödeme işlemcisi Stripe, enflasyon, güç maliyetleri, daha yüksek nema oranları, ve düşük yatırım bütçelerini münasebet göstererek, firma çalışanının yüzde 14’ünü işten çıkaracağını söyledi.
  • Blockchain geliştiricisi Dapper Labs, yaklaşık 130 çalışana tekabül eden çalışan sayısını yüzde 22’sini azaltma kararı aldı.
  • Web3 holding ve risk sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG), işgücünün yaklaşık yüzde 10’una veda etti.
  • Michael Novogratz tarafından kurulan kripto şirketi Galaxy Digital, yaklaşık yüzde 20’den 75’e kadar uzanan potansiyel bir işten çıkarma planlıyor.
  • Kripto borsası BitMEX, spot ticaret ve saklama hizmetlerinden uzaklaşma ve bunun yerine kripto türevlerine yine odaklanma stratejisiyle Birlikte çalışanlarını azaltıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir