Kripto Piyasasında Son Altı Ayın En Büyük Tasfiyesi Yaşandı!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 03, 2023 Yorum Yok

Popüler onchain platformu Glassnode‘un yayınladığı bilgiler doğrultusunda, nihayet altı ayın en Aka tasfiye süreci gerçekleşti.

Bitcoin’in 22.000 dolar fiyatına iğne atmasıyla birlikte, 200 milyon doları aşan “Long Pozisyonlu” süreçler tasfiye edildi. Glassnode’un yayınlamış olduğu rapora nazaran, BTC‘nin düşüşüyle Birlikte nihayet 6 ayın en Aka tasfiye süreci gerçekleşmiş oldu. çok yüksek oranını”Long Pozisyonlu” süreçler oluştursa da, “Short Pozisyonlu” süreçlerde de tasfiyeler görüldü.

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü, Kripto Piyasasını Sarstı

Kripto piyasasına yönelik yayınlanan bilgiler, bölümün Önemli manada sarsıldığını gösteriyor. Bilhassa de vadeli süreçlerde Aka tasfiyeler gözlemlendi. BTC’nin yüzde 5 üzerinde düşüş göstermesi, kripto piyasa kıymetine ve altcoin’lerin fiyatına Aka ölçüde ziyan verdi. nihayet 24 saatlik Vakit dilimine bakıldığında ise BTC tarafında 84 milyon dolarlık tasfiye, Ethereum (ETH) tarafında ise 49.54 milyon dolarlık tasfiye süreci gerçekleşti.

Gerçekleşen tasfiyelerin kripto borsası istatistiklerine bakıldığında ise, en Fazla tasfiyenin Binance borsasında yaşandığı görülüyor. Bilhassa de OKX borsasında yaşanan tasfiyelerin yüzde 97.48 oranında “Long Pozisyonlu” olması ise, dikkatleri çekmiş durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir