Kripto Borsası Bitstamp, İspanya’dan Onay Aldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 17, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası Bitstamp, İspanya’da faaliyet göstermek için ülkenin merkez bankasından onay aldı.

Son vakitlerde yaşanan FTX çemberli problemler, kripto Nakit borsalarına olan inancı sarstı. Kripto Nakit yatırımcıları, FTX’in çökmesi ve iflas etmesiyle Birlikte soğuk cüzdanlara yönelmeye başladı. Binance, şeffaflık ve Aleni paylaşım prensibiyle borsanın varlıklarını paylaştı. Tanınan kripto Nakit borsası Binance’ın varlık paylaşımına, öteki borsalar da eşlik etti. bütün bu süreçler yaşanırken Bitstamp, faaliyetleri için İspanya’dan müsaade aldı.

Bitstamp, Artık İspanya’da da Onaylı

Kripto Nakit borsası Bitstamp, İspanyol kullanıcılara fiat para ünitesi ve elektronik cüzdan saklama hizmetleri için sanal Nakit ünitesi takas hizmetleri sunabileceğini duyurdu.

Borsanın aldığı bu onay, daha Evvel İtalya onayı almasının akabinde geldi. 2011 yılında kurulan borsa, Lüksemburg ve Hollanda’da faaliyet göstermek maksadıyla kayıt almıştı.

Kripto Nakit borsalarının, ülkelere resmi olarak kayıt olması yahut onay alması dikkat çekti. Düzenlemeler ve denetlemeler açısından da Olumlu görülen bu atılımlar, birçok yatırımcı tarafından optimist karşılandı.

Son vakitlerde, Coinbase borsası Hollanda‘da, Luno Fransa’da ve CryptoCom borsası da İtalya’da onay aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir