Kripto Ayı Piyasasının Ortasında: Güçlenen Bir BNB

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Popüler kripto Nakit borsası Binance’ın desteklediği BNB, kripto ayı piyasasının Misli ve sancılı süreçlerine karşı direnmeyi başarıyor.

Binance şirketinin DEX tarafı olan BNB Chain, 5.2 milyar dolarlık Yekün kilitli varlık (TVL) oranıyla dikkat çekiyor. CEX olarak tabir edilen merkezi borsaların tersine, DEX tarafına hakikat artan İlgi de öne çıktı. Bilhassa kripto Nakit borsası FTX’in çöküş yaşaması, en Fazla da Binance’ın işine yaradı. Dünyanın en Aka kripto Nakit borsası olarak tabir edilen Binance, hacmine ve TVL oranlarına yeni kullanıcıları iç etti. Büyüyen ve genişleyen BNB Chain, şirketin Mahallî token’ını da güçlendiriyor. Sancılı geçen kripto ayı piyasasında, majör coinler ortasında en dirençli duran BNB oldu. Tanınan kripto Nakit ünitesi, Bitcoin ve Ethereum’a nazaran daha az bir düşüş yaşadı.

BNB ve Changpeng Zhao

Binance şirketinin CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın ve merkeziyetsiz ağın Lokal token’ı olan BNB için Kıymetli adımlar attı. 60 milyar dolar üzerinde varlığı bulunan Binance borsası, kripto sanayisinin yarısından fazlasına hakimiyet sağlamış durumda. Borsa, süreç hacimleri ve kaldıraçlı süreçlerde milyarlarca dolarlık hareketleri barındırıyor. CZ, borsanın gücünü de gerisine alarak BNB için ağır mesai harcıyor. Dünyanın bir numaralı kripto borsasının, piyasa pahasına nazaran sıralamada bir numaralı kripto Nakit ünitesine sahip olmak istemesi şaşırtmadı.

Borsanın CEO’su CZ, launchpad özelliğiyle kripto Nakit ünitesine kuvvetli bir takviye sağladı. Binance’da listelenecek coin’lerin başladığı launchpad, önden iştirak için BNB stake etme kaidesi getirdi. Bu sayede milyonlarca adet BNB’nin, dolanım arzından çıkarılması bekleniliyor.

Ayrıca BNB Chain’de milyarlarca dolarlık hacim, büsbütün BNB ile gerçekleştiriliyor. Binance’ın Lokal token’ı, File fiyatları, satın alma süreçleri, likidite ekleme, stake sistemleri üzere olaylarda kullanılıyor.

Tüm bunların sonucunda, kuvvetli kripto Nakit ünitesi ayı piyasasında ayakta kalmayı başardı.

BNB neden Yükseldi?

Popüler kripto Nakit borsası Binance, Hooked Protocol (HOOK) token’ı için bir launchpad başlattığını duyurdu. Borsanın 29’uncu launchpad projesi olan HOOK, sırf BNB üzerinden iştirak hakkı tanıdı. Haberin yayılmasıyla birlikte, BNB fiyatı yüzde 16lık bir yükselişe ulaştı.

Popüler kripto Nakit ünitesinin yaşadığı yükseliş, beraberinde yeni soru işaretlerini de getirdi. Kripto yatırımcıları, bu yükselişin sağlıklı olup olmadığını merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde, FTX’in çöküşüyle Bir arada BNB’nin fiyatı yüzde 30‘dan Çok yükseliş yaşamıştı. Lakin anlık bir düşüş, tekrar fiyatı 260 dolar düzeylerine taşıdı.

BNB Grafik Tahlili, Yükseliş Devam Edecek mi?

Binance’ın kripto Nakit ünitesi BNB’nin, haber tesirli yükselişi sürüyor. Günü yüzde 16‘lık bir yükseliş ile geçiren tanınan kripto Nakit ünitesi, satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir.

Bu baskının sonucunda ayakta kalabilirse, yükseliş trendine devam edebilir. Lakin fiyat hareketliliği, haber tesirinin geçmesinden sonra bir düşüş yaşatabilir. Launchpad haberinin tesiri, fiyat için Kıymetli bir rol oynuyor.

HOOK için başlatılan launchpad’ın, BNB ile iştirake açılması bütün fiyat istikrarını etkilemiş durumda. Launchpad için iştirak sağlamak isteyen yatırımcılar ve launchpad’ın fiyat yükselişi getirebileceğini düşünen kısa vadeli trader’lar grafiği etkiledi.

Haber, beklenti ve launchpad üçlemesi BNB’nin fiyatını yüzde 16’lık bir yükselişe taşıdı. Bu durumda yükselişin devam etmesi, satış baskısının karşılanmasına bağlı olabilir. Ayrıyeten Bitcoin fiyatı da bütün kripto Nakit ünitelerini etkiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir