Juan Benet Kimdir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 11, 2023 Yorum Yok

Juan Benet, Filecoin platformu ile tanınan bir bilgisayar bilimcisidir. meşhur teşebbüsçü, birebir vakitte Protocol Labs’ın da kurucusudur.

Juan Benet Hayatı

Juan Benet, süreçleri kolaylaştırmak için birebir ismi taşıyan bir kripto Nakit ünitesi kullanan merkezi olmayan bir depolama ağı olan Filecoin üzerindeki çalışmalarıyla tanınan bir bilgisayar bilimcisi ve girişimcidir.

1988 yılında doğan Benet, 2023 prestijiyle yaklaşık 35 yaşındadır. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini California, Palo Alto’daki Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri alanında yapmıştır. Filecoin’i geliştiren şirket olan Protocol Labs’ın kurucusu ve CEO’sudur ve uzun yıllardır kripto Nakit ünitesi ve blokzincir topluluklarında etkin olarak yer almaktadır. Ayrıyeten internette evrakları paylaşmak ve dağıtmak için Aleni kaynaklı bir protokol olan InterPlanetary ağ System’in (IPFS) yaratıcısıdır.

Benet’in dağıtık sistemler, data idaresi ve kriptografi geçmişi vardır. Dağıtık sistemler ve bilgi idaresine odaklandığı Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri kısmından lisans derecesini almıştır. Mezun olduktan sonra, Gezegenler Ortası Evrak Sistemi (IPFS) iç olmak üzere dağıtık sistemler ve data idaresi ile ilgili Çeşitli projelerde çalışmıştır.

2014 yılında Benet, Protocol Labs’ı kurmuş ve Filecoin üzerinde çalışmaya başlamıştır. Filecoin fikri, Benet’in IPFS üzerindeki çalışmasından çıkmıştır. IPFS üzerinde çalışırken Benet, Aka ölçüde bilgiyi emniyetli ve inançlı bir biçimde depolamak ve paylaşmak için kullanılabilecek merkezi olmayan bir depolama sistemine gereksinim olduğunu ayrım etmiştir.

Filecoin, dataları depolamak ve almak için dağıtılmış bir depolama sağlayıcıları ağı kullanarak bu gereksinimi karşılamak üzere tasarlanmış ve Filecoin kripto Nakit ünitesi, depolama sağlayıcılarının ağa katılması için bir teşvik fonksiyonu görmüştür.

Teşvik yapısı, iştirakçileri ağa depolama kapasitesi sağlamaya teşvik etmeyi ve katkılarından Dolayı onları token’larla ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. File merkezi değildir, yani rastgele bir Biricik varlık tarafından Denetim edilmez ve bilgileri depolamak ve almak için Müstakil düğümlerden oluşan bir ağa dayanır.

Filecoin, lansmanından bu yana Kıymetli bir takipçi kitlesi kazanmış ve kripto Nakit ünitesi ve blokzincir topluluklarında yenilikçi ve yıkıcı bir teknoloji olarak geniş çapta kabul görmüştür. Benet ve Protocol Labs grubu, interneti güzelleştirmeyi ve onu daha merkezi olmayan ve Aleni bir platform haline getirmeyi amaçlayan Filecoin ve diğer projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedirler.

Filecoin Nedir?

Filecoin, inançlı ve emniyetli bir depolama ve kurtarma ağının oluşturulmasını teşvik etmek için Lokal kripto Nakit ünitesi olan FIL’i kullanan merkeziyetsiz bir data depolama ağıdır. Kullanıcılar, belgelerini ağı kolaylaştırmaktan Mesul bilgisayarlar olan depolama madencilerinde depolamak için FIL öderler. Bu sistem klasik yedeklemelerle uğraşmanın kuvvetli kurulumuyla uğraşmaktan kaçınmak isteyenler yahut hükümet sansürlerini atlatmak isteyenler tarafından kullanılabilir.

Filecoin mantık olarak Dropbox üzeredir, lakin blok zincirleri tarafından desteklenmektedir. Filecoin ağında birtakım bilgileri depolamak isteyen kullanıcıların bunu yapmak için bir madenci ödemesi yapması gerekir. Kullanıcıların ne kadar ödeme yapacakları, madencilerin depolama için en düşük fiyatı sunmak için birbirleriyle rekabet ettikleri Aleni bir piyasa tarafından belirlenir. Filecoin, bu pazarın “hiper rekabetçi” olacağını ve bu nedenle Amazon Web Hizmetleri üzere merkezi data depolamadan daha ucuz olacağını argüman etmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir