parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. JPMorgan, Fed Politikasını İzleyen Yapay Zeka Geliştirdi

JPMorgan, Fed Politikasını İzleyen Yapay Zeka Geliştirdi

admin admin -
14 0

JPMorgan, potansiyel alım satım sinyallerini yakalamak emeliyle Fed siyasetini izleyen bir yapay zeka aracı geliştirdi.

Yatırım ve bankacılık devi JPMorgan, ticaret süreçlerinde yeni trendleri kullanmayı tercih ediyor. JPMorgan, Fed siyaset kararlarının yarattığı piyasa şartlarından yararlanmak için yapay zeka kullanacak.

JPMorgan, OpenAI’nin ChatGPT‘si üzerinden oluşturduğu araç ile Birlikte alım satım sinyallerini yakalamayı amaçlıyor.

JPMorgan, Yapay Zeka Konusunda Atılımcı

Kripto sanayisinde de sıkça ismi duyulan bankacılık devi JPMorgan, ChatGPT tabanlı bir lisan modeli kullanıyor. Yapay zekaya yanaşan JPMorgan, bu sayede alım satım süreçlerinde sinyaller üretmeyi planlıyor.

Fed’in siyaset kararlarındaki sinyalleri kıymetlendirecek olan JPMorgan, Hawk-Dove Skoru olarak isimlendirdiği ölçeği kullanacak. Yapay zeka, Fed kararlarının piyasalar üzerindeki tesirlerinden bilgi üretebilecek.

Bu Yapay zeka aracı, iktisattaki sıkılaşma ve diğer değişiklikleri kestirim etmek için kullanılabiliyor. Bankanın Yapay zeka aracı, analistlere dataları sunacak. JPMorgan ekonomisti Joseph Lupton, “Ön müracaatlar cüret verici.” dedi.

Bankacılık devi, piyasalara yönelik kullandığı Yapay zekanın kendi faydasına olması tarafında istekli davranıyor. Lakin JPMorgan, bu sistemin çalışanları tarafından kullanılmasına müsaade vermeyi düşünmüyor. Raporlara nazaran şirket, çalışanlarının ChatGPT kullanmasını kısıtlamıştı.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bu ayın başlarında hissedarlara gönderdiği yıllık bir mektupta, bankanın Yapay zeka kullanımını artırdığından bahsetmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir