İsviçre’nin Credit Suisse Planı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 19, 2023 Yorum Yok

İsviçre, UBS’in Credit Suisse’i devralması için acil durum tedbirleri hazırlıyor.

Credit Suisse geçtiğimiz haftalarda durumunun riskli olması sebebiyle İsviçre hükümetinden dayanak istemişti. Hükümet mümkün birkaç plan üzerinde çalışıldığını aktarmıştı.

Credit Suisse’in UBS Tarafından Satın Alınması Biricik Akılcı Plan

İsviçre UBS‘in Credit Suisse‘i satın alabilmesi için acil durum tedbirleri hazırlıyor. Acil durum hazırlığı, devralmanın hissedarlarla olağan altı haftalık istişare periyodu olmadan devam etmesine müsaade verecek.

İsviçre Ulusal Bankası (SNB) ve İsviçre mali düzenleyicisinin, yatırım bankası Credit Suisse’in İsviçre’nin en Aka bankası olan UBS tarafından satın alınmasının Credit Suisse’de bir itimat çöküşünü önlemek için Biricik seçenek olduğuna inanıyorlar.

Financial Times’ın bir haberine nazaran İsviçre, satın almayı piyasalar pazartesi günü açılmadan Evvel tamamlamak maksadıyla UBS’nin Credit Suisse tarafından devralınmasını hızlandırmak için acil durum tedbirlerini uygulamaya hazırlanıyor.

Uygulanan acil durum tedbirlerinin, hissedarların devralma konusunda istişaresi için altı haftalık bir istişare müddeti gerektiren olağan İsviçre düzenlemelerini atlayarak, mutabakatın hissedarların oyu olmadan ilerlemesine müsaade verecek.

SNB ve İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Otoritesi’nin (FINMA), milletlerarası mevkidaşlarına mümkün bir çöküşü önlemek için Biricik seçenek olarak UBS ile bir mutabakat gördüklerini söyleyerek Cumartesi gecesine kadar düzenleyici muahedeye varmak için çalıştıkları söylendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir