İstanbul Blockchain Haftası 2022 Öne Çıkanlar

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

Türkiye, blockchain ekosistemiyle kontaklı bütün alanlarda başarılı bir grafik çizerken, İstanbul Blockchain Haftası üzere etkinliklerle gelişmeye devam ediyor.

Blockchain teknolojisi ile Birlikte oyundan, finansa dünya iktisadına kadar her şey tekrar Biçim alıyor. Epey geniş bir temele sahip olan blockchain için ülkeler istikbal planları yapıyor. öteki yandan bu teknolojinin ne olduğunun anlaşılabilmesi için etkinlikler düzenleniyor. Türkiye’de de bu alanda nihayet gelişme Değerli isimlerin bulunduğu ve konuşulduğu İstanbul Blockchain Haftası 2022’de yaşandı.

Coinkolik takımı olarak katıldığımız 14-17 Kasım’da Şişli Hilton İstanbul Bomonti Otel’de düzenlenen İstanbul Blockchain Haftası 2022 etkinliğinden kripto ekosistemi ve röportajlar hakkındaki derlemelerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Etkinliğin Birinci Gününde Neler Yaşandı?

Dijital EAK CEO’su Erhan Korhaliller‘in konuşmasıyla başlayan aktiflikte birçok Değerli yerli ve yabancı İsim sahne aldı.

Web3 ile ilgili birinci fikirlerini paylaşanlardan Yoshi Hashimoto, MMORPG’nin aslındaki dünyadaki birinci gerçek metaverse olduğu söyledi. Hashimoto yaptığı sunumda, AA 3D bir oyun yapmak için 10-20 bin çalışana ve 100-200 milyon dolar ortası bütçeye muhtaçlık duyulduğunu belirtti. Standart bir web3 oyunun ise 1.5 milyon dolar maliyeti olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz hafta gündeme damgasını vuran FTX krizini ve emsal meseleleri değerlendirdiğimiz röportajlar yaptık. OKX, Mamoru ve GateTR üzere kripto borsalarından bu hususlarla ve Türkiye kripto kesimiyle ilgili görüşlerini röportajlar gerçekleştirdik.

NFT günü olarak açılış yapılan aktifliğin birinci gününde öne çıkan Değerli isimlerden birisi The Sandbox Kurucu Ortağı Sebastien Borget‘ti. Borget, metaverse ilgili geleceğe yönelik fikirlerini paylaşırken, Türkiye özelinde hazırlanan Turkishverse projesinden bahsetti.

Etkinliğin İkinci Gününde Neler Yaşandı?

İstanbul Blockchain Week’in (İBW) ikinci gününde, finans kesiminin ve kripto sanayisinin Değerli isimleri yer aldı.

İBW‘nin ikinci gününde düzenlenen panellerde, bankaların üst seviye yöneticileri katıldı. “Web3 Bankacılık Macerası” başlığıyla düzenlenen panele, İş Bankası, Akbank, Garanti BBVA ve Circle katıldı. Moderatörlük koltuğunda Kriptomeda ve CointelegraphTR CEO’su Eray Dengiz yer aldı.

Panelin en Değerli konusu, blockchain gelişmeleri ve klasik finansın bu gelişmelerdeki yeri oldu. Bankalar, dijital geçişin eşiğinde olduklarını lisana getirdi. Klâsik finansın Bina taşları olan bankalar, regülasyonların gerekliliğine değindi. Ayrıyeten, Türkiye’nin önemli bankalarından katılan yöneticiler blockchain açısından Olumlu yaklaşım sergiledi. Panelin bir diğer konuğu olan, USDC ihraççısı Circle’ın Türkiye yöneticisi stablecoin’ler hakkında konuştu.

Ayrıca bir Öbür panelde de metaverse ve internetin geleceği hakkında konuşmalar yapıldı.

Coinkolik takımının ağır mesaisinde, Kıymetli isimlerle röportajlar gerçekleştirildi. Binance Asya Bölge Yöneticisi Gleb Kostarev ve BNB Chain Yöneticisi Zoe Wei konuklarımız oldu. Konuklarımız, Türkiye’deki gelişmelere ve blockchain’in gelişimine değindi. Ayrıyeten, Avalanche ekosisteminin gerisindeki şirket olan Ava Labs da konuğumuz oldu. Ava Labs Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Selim Kender, regülasyonların Gerekli olduğunu bizimle paylaştı. Ayrıca Kender, nihayet sekiz ayda blockchain benimsenmesinde azalma yaşansa da uzun vadeli trendin uyguna gittiğini belirtti.

Etkinliğin Üçüncü Gününde Neler Yaşandı?

Üçüncü günün açılışını, TBMM Sanayi, Ticaret, Güç Kurulu Başkanı Ziya Altunyaldız yaptı. Altunyaldız, Türkiye’deki blockchain çalışmalarıyla ilgili hazırladığı bir sunumla Faaliyet takipçilerinin karşısına çıktı.

Günün en değerlileri ortasında “Kripto Süreçlerinde Sıradaki Dalga: önemli Süreç Trendleri” paneli vardı. Cointelegraph’tan Erhan Kahraman‘ın moderatörlüğünü üstlendiği aktiflikte, kripto borsalarından farklı isimler konuşma gerçekleştirdi.

Etkinliğin nihayet gününe iştirak sağlayan Ninja Traders Kurucusu Crypto Kemal, röportaj yaptığımız isimler ortasına katıldı. Crypto Kemal, Coinkolik grubuyla, var kripto piyasası hakkındaki görüşlerini ve geleceğe yönelik izlenebilecek adımlarla ilgili fikirlerini paylaştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir